23:38 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos kino centras, be klasikinių filmų, saugomų respublikoje, restauravimo, iš Rusijos Federacijos valstybinio archyvo yra įsigijęs daugiau nei keturiasdešimt kino juostų

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik.  Lietuvoje 2019-ieji buvo vadinami lietuviško kino klasikos atgimimo metais, rašo "The Baltic Times".

  Leidinyje pažymima, kad per praėjusius metus šalyje parodyti 139 filmai, nufilmuoti Lietuvos TSR, o tarptautiniuose festivaliuose to laikotarpio filmai buvo parodyti 41 kartą.

  Be to, 2019 metais Lietuvos kino centras atkūrė šešis klasikinius filmus: Raimondo Vabalo filmus Marš! Marš! Tra-ta-ta!!, 1964 m. ir  "Laiptai į dangų" 1967 m.; Arūno Žebrūno filmai "Riešutų duona", 1978 m., "Paskutinė atostogų diena", 1964 m., "Moteris ir keturi jos vyrai", 1984 m. bei Raimundo Banionio filmas filmas "Neatmenu tavo veido"1988 m.

  Pastebima, kad filmą "Riešutų duona" žiūrėjo daugiau nei 20 tūkstančių žiūrovų visame pasaulyje. Filmai taip pat buvo įtraukti į projektą "Lietuvos kino naktis", kuris vyko 30 respublikos miestų ir buvo prieinamas internetu užsienyje gyvenantiems lietuviams.

  Šio filmo sugrįžimas į ekranus yra simbolinis, nes 2020 metais režisieriui Žebriūnui būtų sukakę 90 metų. Lietuvos kino centras atkūrė dar du šio meistro filmus — "Gražuolė", 1969 m. ir "Velnio nuotaka", 1974 m., kurie jau dešimt kartų buvo parodyti didžiuosiuose Lietuvos ekranuose ir septynis kartus tarptautinėse platformose.

  Lietuvos kino klasika vis dažniau rodoma kaip edukacinių programų dalis. Ji pasiekiama projektuose, kuriuos prižiūri Lietuvos kino centras, taip pat įvairių Lietuvos mokyklų kino klubuose.

  Lietuvos kino centras jau suskaitmenino ir atkūrė 19 vaidybinių filmų ir tris dokumentinius filmus, o 2020 metais Pagrindinis dėmesys bus skiriamas animacijai.

  Visų pirma, Lietuvos kino centras įsigijo 39 reikšmingų vaidybinių filmų kopijas ir šešias dokumentines Lietuvos kino istorijos kronikas, saugomas Rusijos Federacijos valstybiniame kino archyve. Kopijos buvo perduotos į Lietuvos centrinį valstybės archyvą nuolatiniam saugojimui.

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, apie ką gali būti naujas filmas apie Harį Poterį
  Žiniasklaida sužinojo apie "Netflix" planus filmuoti naują serialo sezoną Lietuvoje
  Melas Gibsonas ir Danny Gloveris vaidins filme "Mirtinas ginklas-5"

  Svarbiausios temos