06:46 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0875
 • RUB71.2368
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą

  Linksmai ir triukšmingai atsisveikinti su žiema visi norintieji kviečiami į Užgavėnių sostinę — Lietuvos liaudies buities muziejų

  VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Lietuvos liaudies buities muziejus vasario 22 dieną, šeštadienį, kviečia kartu švęsti Užgavėnes, praneša muziejaus spaudos tarnyba.

  "Jau pabodo pilkuma, dargana ir dar neatėjus žiemai jau laukiate pavasario saulės? Tuomet kuo ryškiau pasižymėkite vasario 22 dieną, atvykite į Lietuvos liaudies buities muziejų ir siautulingai švęskite pačias tikriausias Užgavėnes!" — kviečia renginio organizatoriai.

  Pasak organizatorių, šventės metu bus galima triukšmingai pasilinksminti, prisivalgyti, savo juoku numarinti žiemą ir prižadinti pavasarį. Norintiems bent trumpam pailsėti nuo savęs, siūloma atvykti su tradicine kauke.

  Масленица в Музее народного быта Литвы
  Žiemos palydų šventė Rumšiškėse

  Tradiciškai, organizatorių teigimu, šventę vainikuos arši Lašininio ir Kanapinio dvikova bei iškilmingas Morės sudeginimas.

  Масленица в Музее народного быта Литвы
  Morės sudeginimas Rumšiškėse

  Išsamiau su šventės programa galima susipažinti muziejau tinklalapyje.

  Šventės organizatoriai pažymi, kad bilietai į tikras Užgavėnes jau prekyboje, ir ragina įsigyti išankstinius bilietus, nes renginio dieną bilietai brangs. Bilietus platina Bilietai.lt, juos įsigyti galima čia. Bilietų kaina nuo 3 iki 6 eurų.

  Keliauti į šventę kviečiama su "Fellow Rider". Pažymima, kad toks keliavimo būdas mažina spūstis ir oro taršą bei daro kelionę pigesne, patogesne ir malonesne. Tereikia parsisiųsti mobiliąją programėlę "Fellow Rider" savo telefone ir surasti bendrakeleivius.

  Tegai:
  Užgavėnės, Rumšiškės, Lietuva, šventė

  Svarbiausios temos