11:31 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą

  Pagrindinė metų premija paskirta už originalų tarpdalykinio projekto rezultatų perteikimą knygoje "Diagraminės vaizduotės atlasas: žemėlapiai tyrimuose, mene ir edukacijoje"

  VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Kultūros ministerija, kuri kasmet organizuoja Knygos meno konkursą, paskelbė konkurso rezultatus.

  Lietuvos leidyklų išleistos knygos vertintos pagal meninio apipavidalinimo ir leidybinio-poligrafinio atlikimo kriterijus. Iš viso konkursui šiemet buvo pateikta 111 leidinių.

  Pagrindinė metų premija paskirta Laurai Grigaliūnaitei už originalų tarpdalykinio projekto rezultatų perteikimą knygoje Lina Michelkevičė ir Vytautas Michelkevičius. "Diagraminės vaizduotės atlasas: žemėlapiai tyrimuose, mene ir edukacijoje".

  Premijos pagal temines grupes

  Grožinės literatūros ir eseistikos premija paskirta Sigutei Chlebinskaitei už plastišką teksto ir grafikos sintezę knygoje Aidas Marčėnas. "IR.123 eilėraščiai".

  Knygų vaikams premija paskirta Rasai Jančiauskaitei už vaizdo žaismingumą ir laisvę knygoje Modesta Jurgaitytė. "Ypatingas".

  Mokslinių, dalykinių knygų, vadovėlių premija paskirta Gulnarai Galiachmetovai už šiuolaikišką istorinio turinio pateikimą knygoje Simonas Jazavita, Dominik Wilczewski. "1938.Tamsiausia naktis būna prieš aušrą: 80 metų nuo Lenkijos ir Lietuvos diplomatinių santykių užmezgimo".

  Meno leidinių (monografijos, katalogai, albumai) premija paskirta Laurai Grigaliūnaitei ir Julijui Balčikoniui už skirtingų objektų visumos suvaldymą knygoje Karolina Jakaitė. "Šaltojo karo kapsulė. Lietuvių dizainas Londone 1968".

  Meninės ir dokumentinės fotografijos leidinių premija paskirta Kęstučiui Pikūnui už lengvą ir daugiasluoksnį vaizdažodinį pasakojimą knygoje Jonas ir Adolfas Mekai: "Gyvenimo lai(š)kai".

  Bibliofilinių ir eksperimentinių leidinių premija paskirta Agnei Dautartaitei-Krutulei už inovatyvų istorinių knygos formų pritaikymą knygoje Johan Huizinga. "Viduramžių ruduo" .

  Dar šia tema

  Klaipėdos savivaldybė parodė Kanto bibliotekos filialą
  Greta Thunberg išleido naują knygą
  Iš JAV mokyklos pašalintos knygos apie Harį Poterį dėl "prakeikimų"
  Tegai:
  knygos, Lietuva

  Svarbiausios temos