00:13 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Pasinerk į kino pasaulį (102)

  Mergina dalyvavo projekte "Dollar Baby", kuriame rašytojas suteikia ekranizavimo teises pradedantiesiems kinematografams

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Garsusis amerikiečių rašytojas Stivenas Kingas pardavė rusų moksleivei Dianai Kostyrinai teisę ekranizuoti jo novelę tik už vieną dolerį, rašo RIA Novosti.

  Būsimojo filmo prodiuseris, kino klubo "Sibiro kino dirbtuvės" vadovas Romas Dvaladzė papasakojo, kad jam pavyko sudaryti sutartį su garsiuoju rašytoju projekto "Dollar Baby" dėka, šio projekto ribose Kingas suteikia savo autorines teises pradedantiesiems režisieriams ir kinematografams.

  Kasmet sudaroma nuo penkių iki dešimties tokių sutarčių. Rusijoje egzistuoja specialus tokių filmų rodymo festivalis "Dollar Baby Russia".

  Šešiolikmetė moksleivė iš Tomsko mokėsi scenarijaus amato "Sibiro kino dirbtuvėse". Dviladzė papasakojo Kostyrinai apie konkursą, ir ji pasirinko novelę "Moteris kambaryje". Po to moksleivė projekto tinklalapyje užpildė paraišką ir po paros gavo atsakymą.

  Pagal sutartį teisės į novelės ekranizavimą suteikiamos metams, o trumpametražį filmą bus draudžiama skelbti internete ar rodyti per televiziją. Filmas bus pristatytas festivalyje "Dollar Baby Russia", kuris vyks šių metų spalio pabaigoje Krasnodare.

  Dviladzė pridūrė, kad scenarijų planuojama parašyti iki kovo. Tikimasi, kad filme finalas bus pakeistas, palyginti su originaliu pasakojimu apie sunkiai vėžiu sergančią moterį — jis nebus toks tragiškas.

  Temos:
  Pasinerk į kino pasaulį (102)

  Dar šia tema

  Įvardyti populiariausi "Oskarui" nominuotų filmų treileriai
  Tegai:
  kinas, Rusija, Stivenas Kingas

  Svarbiausios temos