21:14 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą

  Stingant finansinės paramos iš Lietuvos, vis mažiau mokytojų važiuoja į lietuviškas švietimo įstaigas, todėl Vyriausybė tikisi, kad svaresnė parama išspręs šią problemą

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Didinama Lietuvos valstybės parama Baltarusijos, Lenkijos ir Kaliningrado srityje dirbantiems lituanistinio švietimo mokytojams, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

  Išmokos lituanistinio švietimo mokytojams, dirbantiems Baltarusijos, Lenkijos ir Kaliningrado srities lietuviškose mokyklose bus didinamos pusantro karto. Taip siekiama padėti užsienyje gyvenusiems lietuviams išsaugoti kalbą, tradicijas, papročius, užtikrinti lituanistinių mokyklų lietuvių etninėse žemėse veiklos tęstinumą.

  Lietuviškose bendrojo ugdymo įstaigose ir daugiau nei 20-yje neformaliojo ugdymo (savaitgalinių) mokyklų Baltarusijoje, Lenkijoje, Kaliningrado srityje vykdomas lituanistinis švietimas: mokoma lietuvių kalbos, Lietuvos istorijos, supažindinama su etnokultūra, mokyklose pažymimos Lietuvos valstybinės ir tautinės šventės, vaikų ir jaunimo meno kolektyvai savo gyvenamuosiuose kraštuose atstovauja Lietuvai, taip pat atvyksta į renginius Lietuvoje.

  Tačiau pažymėta, kad stingant finansinės paramos iš Lietuvos ir palaikymo iš vietinės valdžios, vis mažiau Lietuvos mokytojų pastaruoju metu ryžtasi važiuoti į Lietuvos etninėse žemėse įsikūrusias lietuviškas švietimo įstaigas.

  Vyriausybė tikisi, kad svaresnė finansinė Lietuvos valstybės parama padės pritraukti ir daugiau mokytojų į šių kraštų lietuviškas mokyklas.  

  Dar šia tema

  Dėstytojas iš Gruzijos gavo 1900 eurų premiją už lietuvių kalbos propagavimą
  Užsienio lituanistinių mokyklų projektams skirta 300 tūkst. eurų
  Vyriausybė imsis priemonių lietuvybei stiprinti
  Tegai:
  Lietuva

  Svarbiausios temos