22:24 2021 Kovo 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Italijoje jau užregistruota apie 300 koronaviruso atvejų. Venecijoje, kur turėjo vykti filmavimas, nėra karantino, tačiau miesto valdžia uždraudė viešus renginius ir sambūrius

  VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Septintojo "Misija neįmanoma" filmo filmavimas Italijoje buvo sustabdytas dėl koronaviruso protrūkio, sakoma kino kompanijos "Paramount" pranešime.

  Filmavimas turėjo vykti Venecijoje. Italijoje jau užregistruota apie 300 koronaviruso atvejų, keliuose miestuose, kur gyvena daugiau nei 50 tūkstančių žmonių, paskelbtas karantinas. Pačioje Venecijoje nėra karantino, tačiau miesto valdžia uždraudė viešus renginius ir sambūrius.

  Anot "Paramount", sprendimas pristabdyti filmavimą buvo priimtas "kaip atsargumo priemonė užtikrinant aktorių ir filmavimo grupės saugumą".

  Veiksmo filmų serijoje "Misija neįmanoma" jau išleisti šeši filmai su Tomu Kruzu priešakyje. Šios serijos filmai gavo daugiau nei 3,5 milijardo dolerių pelną.

  Apie naujo koronaviruso protrūkį Kinijoje tapo žinoma gruodžio pabaigoje, kai Pekinas informavo Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhane. Visoje Kinijoje yra griežtos karantino ir prevencijos priemonės.

  Iki vasario 26 d. Kinijoje virusas buvo nustatytas 78 064 žmonėms, o ligos aukų skaičius padidėjo iki 2 715 žmonių. Be to, daugiau kaip 29 000 virusu užsikrėtusių žmonių buvo išgydyti.

  Lietuvoje koronaviruso atvejų kol kas nėra, tačiau valdžia imasi papildomų apsaugos priemonių ir net svarsto galimybę skelbti ekstremalią padėtį. Antradienį Vilniaus meras Remigijus Šimašius paskelbė, kad nurodė dezinfekuoti rankenas ir kitus liečiamus paviršius įstaigose, viešajame transporte, vėdinti patalpas, taip pat rengiamasi platinti plakatus apie infekciją. Pasak jo, visos įstaigos aprūpintos reikalingomis higienos priemonėmis. Be to, valdžia papildomai instruktuoja, kaip paskatinti ir palengvinti dažną rankų plovimąsi.

  Šiuo metu Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja lietuviams susilaikyti nuo kelionių į Kiniją ir Šiaurės Italiją. Praeitą savaitę paaiškėjo, kad Šiaurės Italijoje prasidėjo naujo koronaviruso protrūkis. Kol kas kalbama apie du šalies šiaurėje esančius regionus — Lombardiją ir Veneciją. Naujausiais duomenimis, Italijoje yra apie 220 užsikrėtusiųjų.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija

   

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Italijoje užfiksuota antra mirtis nuo koronaviruso
  Naujas koronavirusas gali tapti lėtine liga, mano ekspertas
  Mokslininkai sužinojo, kaip koronavirusas pateko į Uhano rinką
  "Tai atsitiks, būkime pasiruošę": Šimašius apie koronavirusą Lietuvoje
  JAV balandžio mėnesį pradės vakcinų nuo koronaviruso tyrimus
  Kauno oro uoste tikrinami keleiviai iš Italijos dėl koronaviruso simptomų
  Tegai:
  kinas, filmai, koronavirusas, Italija

  Svarbiausios temos