07:13 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Daugelyje Europos šalių dėl koronaviruso plitimo paskelbtas karantinas, žmonės raginami nesant būtinumui nepalikti namų. Idėjomis, kaip nenuobodžiauti namuose, pasidalino žymūs britų menininkai

  VILNIUS, balandžio 4 — Sputnik. Entonis Gormlis (Antony Gormley) ir kiti žymūs britų menininkai dalyvavo sudarant kūrybiškumo idėjų sąrašą vaikams ir suaugusiems karantino metu, praneša "The Guardian".

  Pavyzdžiui, tapytojas, skulptorius  Markas Volindžeris (Mark Wallinger) pasiūlė žmonėms ištiesti ranką pro langą, kad vienas kitam pamojuotų, o dailininkas ir kuratorius Džeremis Deleris (Jeremy Deller) — kurti dainas apie tualetinį popierių.

  Maiklas Lendis (Michael Landy), išgarsėjęs tuo, kad sunaikino savo daiktus meno tikslais, pasiūlė vaikams surasti ką nors namuose, sulaužyti šį daiktą ir paprašyti suaugusiųjų jį pataisyti.

  Idėja sudaryti sąrašą priklauso Sally Shaw, galerijos "Firstsite" Kolčesteryje direktorei. Ji prisiminė, kad per atostogas mama palikdavo ją vieną su stora knyga, kurioje buvo daugybė idėjų, ką galima pasigaminti iš po ranka esančių daiktų.

  "Prisiminiau tai ir galvojau, kad turime padaryti kažką panašaus. Mes žinome daugybę menininkų, tegul jie sugalvoja, kuo galima užimti žmones, ir tada gausime veiklos sąrašą iš geriausių autorių", — pasidalijo ji.

  Galerijos darbuotojai kreipėsi į menininkus su prašymu sugalvoti linksmų idėjų, kurias būtų galima paaiškinti ar padaryti A4 formato lape, jos turėtų būti prieinamos tiek vaikui, tiek suaugusiam arba tinkamos bendrai veiklai.

  Entonis Gormlis  pateikė idėją piešti žmones, tada sulankstyti lapą, supjaustyti išilgai kontūro ir pasidaryti popierines girliandas.

  Visas sąrašas netrukus pasirodys galerijos svetainėje.

  Karantinas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Dar šia tema

  Psichoterapeutė papasakojo, kas gali sukelti skyrybas po karantino
  Tegai:
  koronavirusas, karantinas, menininkas, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos