14:00 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2352)

  Ispanijos įmonė, gaminanti kostiumus kinui, sius specialius drabužius gydytojams. Be to, kovai su pandemija ji atiduos kostiumus, kurie jau buvo panaudoti filmų filmavimuose

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Ispanijos kompanija "Peris Costumes", užsiimanti kostiumų gamyba filmams ir serialams, perėjo į medikams skirtų apsauginių drabužių gamybą. Dabar visose dirbtuvėse bus siuvami kostiumai tikriems, o ne išgalvotiems herojams.

  "Mes žinome, kaip siūti, ir dirbtuvėse pradėjome siūti chalatus, kaukes, kepuraites ir viską, kas gali padėti", — papasakojo "Peris Costumes" vadovas Chavieras Toledas.

  Kompanija jau paaukojo medicininių kaukių partiją, kad padėtų medicinos darbuotojams, kovojantiems su koronaviruso COVID-19 plitimu.

  Be naujų egzempliorių, įmonė kovai su infekcija atiduos kostiumus, kurie jau buvo panaudoti filmų filmavimuose. Tarp jų yra apsauginiai drabužiai, kurie buvo siuvami 2019 metais išleisto serialo "Černobylis", kuris dar kartą iškėlė Černobylio katastrofos padarinių likvidavimo problemą, personažams.

  Dabar įmonė pasitelkė savo filialus Madride ir Lisabonoje, kad sukurtų naujas kaukes, medicininius chalatus ir kitus reikmenis, kurie nemokamai bus išsiųsti ligoninėms, policijos nuovadoms ir kitoms socialinėms įstaigoms.

  "Mes gyvename košmare, kuriame tikrovė viršija vaizduotę. Mes visi palaikome šeimas, netekusias artimųjų, ir nerimaujame dėl tų, kurie kovoja su liga. Esant tokiai situacijai negalime stovėti šalyje — atėjo laikas padėti. Žinoma, tai tik lašas jūroje, tačiau jis jau padėjo daugeliui žmonių", — pasakė "Peris Costumes" vadovas.

  Ispanija užima antrąją vietą pagal žmonių, užsikrėtusių koronavirusu, skaičių — čia susirgo 140 510 žmonių. Šalis taip pat užima antrąją vietą ir pagal mirčių nuo viruso skaičių — ten mirė 13 798 žmonės.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 1,4 mln. infekcijos atvejų 212 šalių, daugiau nei 81 tūkst. žmonių mirė.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik /
  Koronavirusas Europos šalyse
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2352)
  Tegai:
  koronavirusas, Černobylis, Ispanija

  Svarbiausios temos