13:31 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Pasinerk į kino pasaulį (126)

  Oro uosto peronas buvo paverstas kino mėgėjams atvira erdve, kurioje gali tvarkingai bei saugiai tilpti daugiau nei 200 automobilių

  VILNIUS, balandžio 30 — Sputnik. Vilniaus oro uoste buvo iškilmingai atidarytas naujas "Kino pavasario" projektas — patyriminių seansų ciklas "Aerokinas", praneša oro uosto spaudos tarnyba.

  Открытие кинотеатра под открытым небом в Вильнюсе.
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Pirmajame istorijoje autokino teatre erdvėje, kur kyla ir leidžiasi lėktuvai, visą gegužę vyks autokino kelionės — didžiausiame Baltijos šalyse LED lauko ekrane bus rodomi pasaulio kino festivalius apkeliavę filmai iš įvairiausių šalių. Seansų žiūrovai "Kino pavasario" filmus stebės iš savo automobilių.

  Pirmojo seanso kryptimi pasirinkta Pietų Korėja. Buvo parodyta naujoji kultinio filmo "Parazitas" nespalvota versija, kurią žiūrovai kviečiami išvysti vieninteliame likusiame seanse balandžio 30 dieną 18:00.

  "Visai nesvarbu, jei jau matėte šį filmą: naujasis koloritas pažada visiškai kitokią patirtį. Beje, atnaujinta versija labiau patinka ir pačiam režisieriui Bong Joon-ho, kuris teigia, kad nuėmus spalvas atsiskleidė visai kitos prasmės, kontrastai, detalės, dar labiau išryškėjo temos ir pagilėjo jų suvokimas", — pasakė "Kino pavasario" programos sudarytoja ir "Aerokino" programos kuratorė Aistė Račaitytė.

  Projekto iniciatorius ir "Kino pavasario" generalinis direktorius Algirdas Ramaška, atidarymo metu sveikindamas susirinkusius svečius, pažymėjo, jog jo komanda tikisi "Aerokiną" šią vasarą surengti ir kitų didžiųjų miestų bei kurortinių miestelių oro uostuose ir aerodromuose.

  "Įgyvendinti šį projektą mums buvo malonus iššūkis — reikėjo per pakankamai trumpą laiką riboto patekimo zoną, oro uosto peroną, paversti kino mėgėjams atvira erdve, kurioje galėtų tvarkingai bei saugiai tilpti virš 200 automobilių. Labai dėkojame "Kino pavasario" komandai už galimybę būti viso proceso dalimi ir tuo pačiu parodyti, kad oro uostai puikiai suderina aviacijos veiklą su įvairaus formato renginiais ir projektais. Tikiu, kad po šių autokino renginių — atsiras dar daugiau ne tik gero kino, bet ir aviacijos mėgėjų", — pasakė Vilniaus oro uosto vadovas Dainius Čiuplys.

  Pirmieji skrydžiai — pagal "Oskarų" trajektoriją

  Pasak "Aerokino" repertuaro kuratorės Račaitytės, programa buvo sudaryta žvelgiant retrospektyviai, tad bendradarbiaujant su kino platintojais Lietuvoje: atrinkti pastaraisiais metais ne tik "Kino pavasario", bet apskritai kino teatrų repertuarų ryškiausi filmai.

  "Juos sudėliojome žemynų kryptimis, nes bent jau aš asmeniškai tikiu, kad filmas, ne ką prasčiau nei kelionė į vieną ar kitą šalį, gali supažindinti su svetima kultūra, žmonių mentalitetu ir vietinėmis aktualijomis. Na, o meniniai sprendimai, kurių imasi kūrėjai, žada malonumą ir visą puokštę kitų potyrių", — kino programą pakomentavo Račaitytė.

  Pirmąjį projekto savaitgalį, gegužės 1–3 dienomis, vyks dieniniai šeimų, vakariniai ir vidurnakčio seansai, kuriuose bus rodomi "Oskarais" apdovanoti ar jiems nominuoti filmai.

  Žiūrovai bus kviečiami išvysti animacijos "Oskarų" nominantus "Moliūgėlio gyvenimas" (rež. Claude Barras, 2016) ir "Mano mažoji sesutė Mirai" (rež. Mamoru Hosoda, 2018).

  Gegužės 1-ąją įvyks net keturi seansai. Šventinį penktadienį pradės "Oskaru" apdovanotas garsaus Irano režisieriaus Asghar Farhadi hičkokiškos įtampos kupinas filmas "Komivojažierius". Dieną pratęs net trims "Oskarams" nominuota ir Europos kino akademijos geriausiu filmu pripažinta lenkų režisieriaus Pawel Pawlikowski drama "Šaltasis karas". Vidurnakčio seanse bus galima išvysti švedų režisieriaus Ali Abbasi pašėlusį neįprastos romantikos ir skandinaviško folkloro mišinį "Riba". 

  Šeštadienį bus galima pamatyti šių ir praėjusių metų "Kino pavasario" žiūrimiausias juostas "Kristaus kūnas" (rež. Jan Komasa) ir "Kafarnaumas" (rež. Nadine Labaki), o vėlyvajame seanse — "Auksinę palmės šakelę" nuskynusią, meistrišką socialinę satyrą iš Švedijos "Kvadratas" (rež. Ruben Östlund).

  Sekmadienio seansuose — taip pat "Auksine palmės šakele" apdovanoti "Vagiliautojai", "Oskaru" už geriausią moters vaidmenį, kurį sukūrė žavioji Isabel Huppert, įvertinta drama "Ji" (rež. Paul Verhoeven) ir vokiečių hitas "Tonis Erdmanas" (rež. Maren Ade).

  В Вильнюсском аэропорту начали проводить кинопоказы
  Vilniaus oro uostas virto autokino teatro erdve

  Užtikrintas saugumas

  "Aerokino" seansų metu bus užtikrintas saugumas žiūrovų sveikatai — viso seanso metu žiūrovai bus prašomi neišlipti iš savo automobilių, bilietais prekiaujama tik internete. Reikalui esant, bus leidžiama atsidaryti automobilių langus, tačiau privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

  Rūpinantis gamta, žiūrovai bus raginami seansų metu išjungti mašinų žibintus ir variklius.

  Pažymima, kad automobilių skaičius į kiekvieną seansą yra ribotas.

  Temos:
  Pasinerk į kino pasaulį (126)

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, kuris aktorius dažniau nei kiti vaidino blogiuką
  Vilniuje atsirado pirmasis "drive-in" kino teatras
  Džonis Depas užsiregistravo "Instagram"
  Markas Hamilas nesugebėjo paaiškinti "skylės" "Žvaigždžių karų" siužete
  Tegai:
  automobiliai, Kino pavasaris, Vilnius, Vilniaus oro uostas, kinas

  Svarbiausios temos