05:55 2021 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Pasinerk į kino pasaulį (175)

  Visame pasaulyje populiarus filmas apie JAV pilietinį karą anksčiau buvo pašalintas iš platformos dėl rasinės temos

  VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. Filmas "Vėjo nublokšti" vėl pasirodys JAV transliacijos platformoje "HBO Max", iš kur jis buvo pašalintas prieš dvi savaites, apie tai pranešė leidinys "Hollywood Reporter".

  Filmas buvo pašalintas iš platformos dėl protestų JAV po afroamerikiečio Džordžo Floido mirties ir kelių paminklų, vienaip ar kitaip susijusių su vergovinių Pietų istorija, nugriovimo.

  Dabar "Vėjo nublokšti" sugrįš, bet pakeista forma. Prie jo bus pridėtas kontekstas ir "diskleimeris". O prieš prasidedant filmui, žiūrovams bus parodytas vaizdo įrašas, kuriame Čikagos universiteto kinematografijos profesorė Jacqueline Stewart papasakos apie tai, kaip vyko protestai prieš filmą dėl Pietų laikotarpio prieš pilietinį karą romantizavimo ir stereotipinio juodaodžių personažų įvaizdžio.

  "Filmas "Vėjo nublokšti", kuriame vaizduojami laimingi vergai, jau seniai buvo kritikuojamas už vergijos romantizavimą ir filme parodytą Amerikos istorijos erą", — teigia leidinys.

  Filmo centre yra 1861–1865 metų Pilietinio karo įvykiai, kurių verpete Pietuose gimusi Scarlett O'Hara bando ne tik išgyventi ir atkurti savo gyvenimo būdą, bet ir surasti tikrąją meilę. "Vėjo nublokšti" yra pasaulinio kino klasika. Filmas ekranuose pasirodė 1939 metais ir tapo absoliučiu rekordininku, laimėjęs neįtikėtinus tuo metu aštuonis "Oskarus". Aktorė Hattie McDaniel, suvaidinusi Mamytės vaidmenį, tapo pirmąja juodaode "Oskaro" laureate kaip geriausia antraeilio vaidmens aktorė, nors taip ir negalėjo užlipti ant scenos atsiimti savo apdovanojimo ir pasidalyti savo triumfu su publika dėl tuo metu galiojusių įstatymų.

  Temos:
  Pasinerk į kino pasaulį (175)

  Dar šia tema

  Atlantoje kilo nauja protestų banga: policija sulaikymo metu nužudė afroamerikietį
  JAV kariškis kaltinamas afroamerikiečio policininko nužudymu
  "Lietuvių gyvybės svarbios": Vilniuje įvyko mitingas Trampui paremti
  Megan Markl nutraukė tylą ir prabilo apie afroamerikiečio nužudymą
  Niujorke nusprendė išardyti Teodoro Ruzvelto paminklą
  Tegai:
  HBO, rasizmas, kinas

  Svarbiausios temos