09:50 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Pasinerk į kino pasaulį (137)

  Jubiliejaus proga žymų aktorių, suvaidinusį filmuose "Niekas nenorėjo mirti", "Tadas Blinda", sveikina šalies premjeras, kolegos ir artimieji

  VILNIUS, liepos 29 — Sputnik. Liepos 29 dieną savo 80-ąjį gimtadienį švenčia vienas geriausių Lietuvos aktorių Vytautas Tomkus.

  Garbaus jubiliejaus proga aktorių pasveikino šalies ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.   

  "Jūsų išskirtinis talentas ir įvairiaspalvė kūryba praturtino šalies kultūros sritį ir pelnė platų pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautinėje scenoje. Jūsų vaidmenys įrašyti į kino ir teatro istoriją, o aktorinis meistriškumas įrodo pagarbą ir nuoširdų atsidavimą pasirinktajam keliui", — sakoma premjero sveikinime.

  Premjeras aktoriui palinkėjo stiprios sveikatos bei prasmingų akimirkų artimųjų ir bičiulių apsuptyje.

  Ilgų sveikatos metų Tomkui, Radviliškio miesto Garbės piliečiui, palinkėjo Radviliškio rajono savivaldybė savo Facebook paskyroje.

  Be to, aktoriui nuoširdžius ir šiltus sveikinimus socialiniuose tinkluose parašė jo kolegos ir artimieji.

  Vytautas Tomkus gimė 1940 metų liepos 29 dieną Radviliškyje. Per savo karjerą jis suvaidino per šimtą vaidmenų teatre ir apie septyniasdešimt kine. Dirbo Šiaulių, Kauno dramos teatruose, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, pats įkūrė "Vaidilos" teatrą.

  1980 metais Tomkui suteiktas nusipelniusio artisto vardas, be to, jis yra gavęs nemažai diplomų už vaidmenis įvairiuose teatro festivaliuose, yra Teatro sąjungos ir Kinematografininkų sąjungos narys. Filmavosi ne tik Lietuvoje, bet ir Meksikoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Čekoslovakijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Bulgarijoje.

  Labiausiai žinomas dėl savo vaidmenų filmuose "Niekas nenorėjo mirti", "Tadas Blinda", "Nesėtų rugių žydėjimas", "Miškais ateina ruduo", "Elzė iš Gilijos".

  Temos:
  Pasinerk į kino pasaulį (137)
  Tegai:
  Lietuva, aktorius, Vytautas Tomkus

  Svarbiausios temos