12:38 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą

  Šeštadienį Grigiškių bendruomenė rinkosi į naująją Šventosios Dvasios bažnyčią, kur vyko iškilmingas jos pašventinimas

  VILNIUS, rugpjūčio 30 — Sputnik. Grigiškėse buvo pašventinta nauja Šventosios Dvasios bažnyčia, praneša Vilniaus savivaldybė. 

  Šeštadienį vietos bendruomenė rinkosi į naująją Šventosios Dvasios bažnyčią, kur vyko iškilmingas jos pašventinimas. Su aktyvia bendruomene čia susitiko ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

  "Gera matyti, kaip atgimsta Grigiškės, atsiranda grigiškiečių bendruomenės traukos ir susitikimų centras, rajone atsiranda daugiau gyvybės. Miestas auga, keičiasi, tai smagu, kad kartu su šiais pokyčiais vyksta ir gyvenamųjų rajonų transformacija, tvarkymo darbai — juose atsiranda daugiau kokybės, viešųjų erdvių, daugiau vietos tarpusavio bendravimui, sutvarkytos infrastruktūros, žalių oazių. Grigiškių bažnyčios aplinką taip pat planuojame tvarkyti, kad čia būtų gražiau ir jaukiau", — kalbėjo sostinės meras.

  Beveik 1 hektaro ploto viešojoje erdvėje aplink bažnyčią jau dabar sutvarkyta teritorija, užtaisytos duobės, suremontuoti kelio borteliai, pabarstyta skaldelė, pasodinta veja. Jau parengtas sutvarkymo projektas, pagal kurį, šalia bažnyčios bus įkurtas tvarkingas skveras su laisvalaikio zonomis, pasivaikščiojimo takais.

  Костел Св. Духа в Григишкес
  Šventosios Dvasios bažnyčia Grigiškėse

  Miesto lėšomis bus įrengta reikalinga infrastruktūra, pasodinti želdynai, įrengtas apšvietimas. Skvere planuojama įrengti apie 25 suoliukus ir vaikų žaidimų aikštelę. Bendruomenės renginiams ir šventėms numatyta aikštė.

  Sostinės savivaldybė savo lėšomis atliks projektavimo ir statybos darbus viešajai erdvei įrengti. Vėliau visi įrenginiai ir infrastruktūra neatlygintinai bus perduoti Grigiškių Šventosios Dvasios bažnyčiai. Planuojama, kad naujasis skveras bus baigtas kitais metais. Miestas tam skiria daugiau kaip 540 tūkst. eurų.

  Susitarimas tarp Vilniaus miesto savivaldybės ir Grigiškių Šventosios Dvasios bažnyčios neatlygintinai perduoti aplink Grigiškių bažnyčią esančią teritoriją nuo 2019 metų pradžios pasirašytas 25 metams.

  Tegai:
  bažnyčia, Grigiškės

  Svarbiausios temos