11:45 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą

  Tam tikrose įžymiose vietose draudžiama fotografuoti eksponatų apsaugos ar religiniais sumetimais, kitose — dėl autorių teisių, pažeidėjai gali net patekti į kalėjimą

  VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Įvardytos lankytinos vietos, kuriose turistams draudžiama fotografuoti, praneša "The Sun".

  Keliautojai iš viso pasaulio stengiasi ne tik pamatyti, bet ir užfiksuoti garsiuosius architektūros šedevrus. Bet filmuoti viduje gali būti draudžiama — eksponatų apsaugos ar religiniais sumetimais.

  Pavyzdžiui, Londono Vestminsterio abatijos, kur vyko Keitės Midlton ir princo Viljamo vestuvių ceremonija, tinklalapyje sakoma, kad jos "unikaliu grožiu ir istorija sunku mėgautis, susitelkus į fotografavimą" ir kad "fotografija griauna šventą atmosferą pastate, kuris visų pirma yra veikianti bažnyčia".

  Garsiojo Paryžiaus Eifelio bokšto negalima fotografuoti naktį — šviesos šou jo kūrėjai apsaugojo autorių teisėmis. Dieną — galima.

  Эйфелева башня
  © Sputnik / Александра Масальцева
  Eifelio bokštas

  Be to, Paryžiaus Švč. Jėzaus Širdies bazilikos (Sacre Coeur) viduje negalima fotografuoti dėl jos religinės reikšmės — tai veikianti katalikų bažnyčia. Jos tinklalapyje teigiama, kad dvasininkai siekia "palaikyti tinkamą atmosferą maldai". Pažeidėjai gali būti paprašyti palikti patalpas.

  Интерьер Базилики Сакре-Кер
  Švč. Jėzaus Širdies bazilikos interjeras

  Paprastai muziejai draudžia fotografuoti dėl blykstės, kuri neigiamai veikia eksponatus. Amsterdamo Van Gogo muziejuje draudžiama fotografuoti meno kūrinius, tačiau prižiūrėtojai leidžia fotografuotis vestibiulyje — prie specialiai asmenukėms skirtos sienos.

  Музей Винсента Ван Гога в Амстердаме
  © Sputnik / Юлия Батырь
  Van Gogo muziejus

  Dar Amsterdame draudžiama fotografuotis Anos Frank namuose. Manoma, kad turistų fotoaparatų blykstės "trukdo lankytojams susimąstyti".

  Vatikano Siksto koplyčioje negalima fotografuoti Mikelandželo ištapytų lubų. Aparatūros blykstės gali jas sugadinti. Tačiau tai ne vienintelė priežastis: patalpų vidaus remonto darbus finansavo stambus Japonijos televizijos kanalas. Dabar jis turi išimtines teises filmuoti ten.

  Потолок Сикстинской капеллы
  Siksto koplyčia

  Draudimą fotografuoti Egipto Karalių slėnyje valdžia paaiškina būtinybe apsaugoti statinius. Vis tiek be blykstės galima fotografuoti, bet už tam tikrą mokestį. Priešingu atveju — kalėjimas.

  Луксор, Долина Царей
  © Photo : Peter J. Bubenik
  Egipto Karalių slėnis

  Tailande, populiariame Mai Khao paplūdimyje, negalima daryti asmenukių nusileidžiančių orlaivių fone. Oro uostas yra labai arti, o blykstės trukdo pilotams valdyti lėktuvus. Įstatymų nesilaikantys asmenukių mėgėjai gali patekti į kalėjimą.

  Japonijoje, Kiote, draudžiama fotografuoti Giono gatvėje. Tiems, kas persekioja ir bando nufotografuoti čia dirbančias geišas, gresia maždaug 80 eurų bauda.

  Улица Саннензака в Киото, Япония
  © Depositphotos / pat138241
  Sanenzako gatvė Kiote, Japonija

  Dar šia tema

  Ant Rafaelio freskos Vatikane buvo rasti turisčių iš Ukrainos parašai
  Šeši Rusijos muziejai pateko į lankomiausių pasaulyje sąrašą
  Planetos kampeliai, kur galima padaryti gražiausias nuotraukas
  Prancūzijoje žuvo asmenukei pozavęs britų turistas
  Сepelinai, gira, šakotis: Lietuvoje sudarytas nacionalinis meniu turistams
  Tegai:
  turizmas

  Svarbiausios temos