14:21 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą

  Archeologai mano, kad rasti griuvėsiai — gynybiniai objektai, kuriuos pastatė įtakinga tauta, gyvenusi Pietryčių Škotijoje maždaug prieš tris tūkstančius metų

  VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Škotijoje archeologai, dirbę Artūro sosto kalno viršūnėje (Edinburgas, Karališkasis Holirudo parkas), aptiko priešistorinės gyvenvietės, kurioje gyveno paslaptingoji keltų gentis votadiniai, sienas, praneša "Edinburghlive".

  ​Archeologai mano, kad rasti griuvėsiai — gynybiniai objektai, kuriuos pastatė votadiniai — įtakinga tauta, gyvenusi Pietryčių Škotijoje Geležies amžiuje (maždaug prieš tris tūkstančius metų).

  Nors šiandien Artūro sostas atrodo kaip laukinė ir negyvenama kalva, anot tyrinėtojų, kadaise tai buvo tankiai gyvenama gyvenvietė.

  Leidinys patikslina, kad ankstesnių kasinėjimų metu archeologai šiame rajone rado 5,4 metro storio ir 1,2 metro aukščio akmenines sienas. Tokiu būdu konstrukcija apsaugojo vieną viršūnės pusę, o stačios uolos — kitą. Mokslininkai taip pat nustatė, kad senovės gentis dalį žemės kalvos viršūnėje naudojo žemdirbystei ir gyvulių auginimui. Čia klestėjo prekyba.

  "Tai buvo suplanuoti darbai, skirti senovinių statinių būklei parke įvertinti. Kasinėjimas buvo pradėtas kovo mėnesį, tačiau jį teko atidėti dėl koronaviruso pandemijos. Kaip senovės paminklų, kurių istorija siekia tūkstančius metų, Holirudo parke yra daug panašių griuvėsių, kurie mena tuos, kas čia gyveno anksčiau", — pakomentavo Škotijos organizacijos "Historic Environment Scotland" (HES) atstovas.

  Anot jo, dabar mokslininkai tiria senovines sienas, norėdami gauti išsamesnį vaizdą apie tai, kaip ši vietovė vystėsi bėgant amžiams.

  Dar šia tema

  Meksikoje archeologai atrado futbolo aikštės dydžio majų rūmus
  Lietuvos nacionaliniame parke vietoje "juodųjų archeologų" aptikta Lapė Snapė
  Egiptas atidaro muziejus ir archeologines vietas turistams
  Šalia Karaliaus Mindaugo tilto rasti kelių šimtų metų senumo pamatai
  Tegai:
  Škotija, archeologai

  Svarbiausios temos