05:02 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą

  Maudymasis pirtyje yra neatsiejama suomių kasdienio gyvenimo ir švenčių dalis, be to, pabrėžia lygybę ir abipusę žmonių pagarbą

  VILNIUS, gruodžio 20 — Sputnik. Suomių nacionalinė pirties tradicija įtraukta į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą, pranešė Suomijos švietimo ir kultūros ministerija.

  "Suomių pirties kultūra gruodžio 17 dieną buvo įtraukta į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą", — sakoma pranešime.

  Suomija anksčiau nebuvo pristatyta šiame UNESCO sąraše.

  "Maudymasis pirtyje yra neatsiejama suomių kasdienio gyvenimo ir švenčių, taip pat sveikatinimo ir gyvenimo būdo dalis, be to, pabrėžia lygybę ir abipusę žmonių pagarbą. Pirties tradicija — pirmasis Suomijos elementas UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašuose. Tai dar labiau išgarsins mūsų sauną visame pasaulyje", — pasakė mokslo ir kultūros ministrė Annika Saarikko.

  Ministerijos duomenimis, beveik 90 % Suomijos gyventojų bent kartą per savaitę lankosi pirtyje. Suomijoje jų yra daugiau nei trys milijonai, o gyventojų skaičius siekia 5,5 mln. žmonių.

  Suomija ratifikavo UNESCO nematerialaus kultūros paveldo apsaugos konvenciją 2013 m. Iki gruodžio 17 dienos posėdžio UNESCO sąrašuose iš viso buvo 549 elementai iš 127 šalių.

  Kita Suomijos nominacija registracijai į UNESCO sąrašą — liaudiškos muzikinės smuikavimo tradicijos Kaustineno bendruomenėje ir skandinaviškų valčių gamybos tradicijos. Sprendimas dėl abiejų elementų turi būti priimtas 2021 metų gruodį.

  Tegai:
  UNESCO, Suomija, pirtis

  Svarbiausios temos