17:15 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą

  Sodas bus įrengtas pagal tradicinio japoniškojo sodo reikalavimus, su tradiciniais jam būdingais atributais ir taps ypatinga Neries senvagės kraštovaizdžio dalimi

  VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. 2022-ųjų pavasarį Vilniaus centre atsiras dar viena erdvė, kur bus galima pamatyti, kas yra japoniška sodų tradicija, praneša merijos spaudos tarnyba.

  Miesto centre, Lvovo, Geležinio Vilko ir Linkmenų gatvių sankirtoje esančioje 5 hektarų nenaudojamoje teritorijoje netrukus prasidės japoniško sodo kūrimo darbai. 

  Sodas projektuojamas pagal garsių Japonijos kraštovaizdžio architektų tėvo ir sūnaus Shiro Nakane ir Yukihiro Nakane sukurtą koncepciją.

  "Vilniaus japoniškojo sodo projektas unikalus savo prigimtimi ir turiniu — sodas bus įrengtas pagal tradicinio japoniškojo sodo reikalavimus, su tradiciniais jam būdingais atributais ir taps ypatinga Neries senvagės kraštovaizdžio dalimi. Japoniškas sodas papildys naujojo miesto centro Šnipiškėse sutvarkytų viešųjų erdvių tinklą ir suteiks galimybę rajono gyventojams ir miesto svečiams pažinti įvairių tautų kraštovaizdžio tvarkymo tradicijas", — apie projektą pasakojo Vilniaus miesto savivaldybės Vyriausiojo miesto architekto skyriaus vyresnioji patarėja Rūta Matonienė.

  Projekte numatyta suformuoti sodo reljefą ir želdynus, įrengti pėsčiųjų takus bei tiltelius, pavėsinę ir mažosios architektūros elementų, krioklių, kaskadų ir žuvų baseinų. Be to, bus sutvarkytas apšvietimas, vaikų žaidimo aikštelė, taip iš viso bus atnaujinta net apie 38 tūkst. kv. m ploto atvira erdvė. Šalia sodo bus įrengta automobilių parkavimo aikštelė.

  Pokyčiai teritorijoje prasidės jau artimiausiu metu nuo žemės darbų, kurių metu bus pašalinta dalis teritorijoje augančių medžių. 

  Dendrologinė šios teritorijos medžių studija buvo atlikta du kartus, konstatuota, kad nors šios vietos vertybė išties yra jos žaluma, pavieniai medžiai nėra išskirtiniai. Apleista ir užteršta yra ir pati teritorija, ypač — tvenkinys. Pašalinti planuojama apie 450 medžių, iš kurių 65 proc. sudaro uosialapiai klevai, taip pat gluosniai, drebulės ir kiti minkštieji lapuočiai.

  Iš senųjų teritorijos želdinių bus išsaugoti 32 vietovės charakteriui svarbūs medžiai, kuriuos pavyko įkomponuoti būsimo sodo projekte. Tikimasi, kad ten, kur nebus reikšmingai keičiamas reljefas, pavyks išsaugoti ir daugiau medžių grupių. 

  Papildomai bus gausiai želdinama naujais įvairaus dydžio medžiais — jų suplanuota apie 670 — ir krūmais. Atsiras ir sakurų alėja bei bonsų kompozicija.

  Toliau japoniško sodo rangovų darbų planuose — inžinerinių tinklų tiesimas. Ten, kur šie darbai netrukdys, lygiagrečiai bus pradėta įrenginėti takus, formuoti pylimus. 

  Baigus inžinerinių tinklų klojimą bus pereinama prie dangų konstrukcijų, ruošiama sankasa, pilamas šalčiui atsparus sluoksnis, skalda, klojamos trinkelės. Įrengus takus ir kelius, aikšteles bus pradedamas želdinimo etapas. Apželdinus teritoriją pirmasis projekto etapas, kuris ir apima iš esmės visus parko įrengimo darbus, bus baigtas.

  Dar šia tema

  Įvardytos pažeidžiamiausios Europos įžymybės
  Lietuvos zoologijos sodas paskelbė vaizdo įrašą, kaip "pabendrauti" su gyvūnais
  Tyrimas atskleidė, jog fizinis aktyvumas mažina lėtinių ligų raidą
  Kaune, prie vaikų ligoninės, atsirado "Spalvų sodas" — video
  Tegai:
  Japonija, Vilnius

  Svarbiausios temos