09:14 2021 Balandžio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2046
 • RUB91.3275
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą

  Maždaug trijų ar net penkių metrų aukščio statula, padengta abstrakčiais raštais ir demoniškų rankų bei veidų vaizdais, buvo rasta 1894 metais

  VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Neseniai atliekamo seniausios pasaulyje medinės statulos su pavadinimu Šigiro stabas, rastos 1890-aisiais Uraluose, tyrimo metu, paaiškėjo, kad ji daug senesnė, nei manė mokslininkai, rašo "Daily Mail".

  Radiacinės anglies analizė, atlikta 1990-aisiais metais, parodė, kad stabui yra 9 750 metų. Po to 2018 metais specialistai apskaičiavo, kad statula buvo pagaminta maždaug prieš 11 600 metų. Ir dabar jie nustatė, kad medinė figūra, iškirpta iš maumedžio, gali būti dar penkiais šimtmečiais senesnė.

  Taigi Šigiro stabas pasirodė daugiau nei dvigubai senesnis nei Stounhendžas — penkių tūkstančių metų senumo akmeninė konstrukcija, esanti Didžiojoje Britanijoje.

  Uralo aukso ieškotojai Šigiro stabą rado 1894 metais viename iš durpynų Jekaterinburgo apylinkėse. Vietiniai archeologai ištyrė nuodaužas ir nustatė, kad jie susidurė su maždaug trijų ar net penkių metrų aukščio statula, padengta abstrakčiais raštais ir demoniškų rankų bei veidų vaizdais.

  Vokietijos ir Rusijos mokslininkai mano, kad figūra buvo iškirpta paskutinio ledynmečio pabaigoje arba holoceno (šiuolaikinės geologijos eros) pradžioje.

  Pasak archeologo Tomaso Terbergerio, tuo metu, kai buvo išraižytas stabas, vyko dideli klimato pokyčiai.

  "Kraštovaizdis tapo kitokiu. Tai paveikė to meto meną. Olose ir ant uolų nupiešti raštai ir naturalistiniai gyvūnų vaizdai — taip pat pasikeitė. Galbūt tai buvo būdas padėti žmonėms susidoroti su sunkiomis aplinkos sąlygomis, su kuriomis jie susidūrė", — pažymėjo Terbergeris.

  Dar šia tema

  Mumijų talpykla ir Vezuvijaus aukos: 2020 metų archeologiniai radiniai
  Archeologai Egipte rado 54 senovinius sarkofagus
  Mokslininkai sužinojo apie karvių indėlį į Stounhendžo statybą
  Šimtai pagonių Stounhendže šventė vasaros saulėgrįžą
  Tegai:
  archeologai, Rusija

  Svarbiausios temos