16:33 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Kultūra
  Gauti trumpą nuorodą
  Dainų konkursas "Eurovizija 2021" (20)

  Pirmajame pusfinalyje be Lietuvos dalyvaus dar 16 šalių atstovai

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Organizatoriai patvirtino muzikinio konkurso "Eurovizija-2021" pusfinalio tvarką. Lietuvos grupė "The Roop" pasirodys pirmajame pusfinalyje, kuris vyks gegužės 18 dieną.

  Kaip rašoma oficialioje konkurso svetainėje, Lietuva pasirodys pirmu numeriu. Pirmajame pusfinalyje taip pat dalyvaus dar 16 šalių: Slovėnija, Rusija, Švedija, Australija, Šiaurės Makedonija, Airija, Kipras, Norvegija, Kroatija, Belgija, Izraelis, Rumunija, Azerbaidžanas, Ukraina ir Malta.

  Antrasis pusfinalis vyks gegužės 20 dieną. Dalyvių tvarka bus tokia: San Marinas, Estija, Čekija, Graikija, Austrija, Lenkija, Moldova, Islandija, Serbija, Gruzija, Albanija, Portugalija, Bulgarija, Suomija, Latvija, Šveicarija, Danija.

  Kiekviename pusfinalyje dešimt šalių pateks į finalą, kuris vyks gegužės 22 dieną. Jie prisijungs prie Nyderlandų, varžybų šeimininkų, ir kitų dalyvių, kurie automatiškai patenka į finalą: Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Ispanijos ir Britanijos.

  Iš viso konkurse dalyvauja 26 šalys.

  "Eurovizija-2021": visi dalyviai ir dainos >>

  Grupė "The Roop" laimėjo Lietuvos nacionalinę atranką į "Euroviziją-2021" su daina "Discoteque". Grupę sudaro trys žmonės: solistas Vaidotas Valiukevičius, Robertas Baranauskas, kuris groja mušamaisiais, ir Mantas Banišauskas (gitara). Jų muzikinį stilių galima apibūdinti kaip roko, poproko, soft-roko, dance-roko, indie ir pop derinį.

  Grupė buvo atrinkta atstovauti savo šaliai dainų konkurse "Eurovizija-2020", tačiau konkursas buvo atšauktas dėl koronaviruso pandemijos. Jų daina "Eurovizijai-2020" su pavadinimu "On Fire" viršijo transliacijos Lietuvoje rekordus ir tapo trečia pagal populiarumą daina "Eurovizijos" YouTube kanale šiais metais.

  Lažybininkai įvertino Lietuvos grupės "The Roop" šansus laimėti "Eurovizijoje" >>

  Rusijai atstovaus dainininkė Maniža. 2020 metų gruodį dainininkė tapo pirmąja JT geros valios ambasadore iš Rusijos pabėgėlių klausimais. "Eurovizijoje" ji atliks dainą "Russian Woman".

  Anksčiau paaiškėjo, kad Baltarusija nedalyvaus konkurse, nes šalies pasirinkta daina pažeidžia muzikinio konkurso taisykles.

  Temos:
  Dainų konkursas "Eurovizija 2021" (20)

  Dar šia tema

  Ar Latvija tai rodys "Eurovizijoje"? Latvijos publicistė piktinasi Samantos Tinos klipu 
  "Muzika ir šokis išlaisvina": "The Roop" parodė, kaip išmokti "Discoteque" šokio judesius
  Ukrainoje kilo skandalas dėl klipo "Eurovizijos" konkursui
  Tegai:
  Lietuva, Eurovizija-2021, Eurovizija

  Svarbiausios temos