04:48 2019 Gruodžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Pienas parduotuvėse. Archyvinė nuotrauka

  Lietuvos pieno produkcija gali pasiekti Kiniją

  © Flickr / Lee Maguire
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  25

  Lietuvos pieno įmonių vadovai siekia užmegzti ryšius su Kinijos partneriais.

  VILNIUS, bal 29 — Sputnik. Lietuvos pieno perdirbėjai jau turi partnerių Kinijoje, kurie neseniai atvėrė rinką Lietuvos pieno produktams, teigia premjeras. Anot Algirdo Butkevičiaus, gegužę šalies perdirbimo įmonių vadovai vyks į Kinijoje vyksiančią maisto produktų parodą.

  "Kiek žinau, gegužės mėnesį išvyksta visi pieno perdirbimo įmonių vadovai į Kiniją, nes Kinijoje kaip tik prieš keletą savaičių atidaryta rinka. Jie turi ten jau savo partnerius, ir jeigu į tokią rinką įeis, tai savaime suprantama, atsiranda vėl galimybių", — sakė Butkevičius.

  Dalius Trumpa BNS ketvirtadienį sakė, jog šiuo metu "Rokiškio sūris" dar nepasirašė sutarčių su partneriais Kinijoje, tačiau potencialių partnerių turi.

  "Mes važiuojame į Kiniją, į Šanchajuje vykstančią parodą — yra numatyti susitikimai. Leidimas vežti į Kiniją galioja dvi savaites, tai nereikia iškart tikėtis, kad turėsime sutartis. Kontaktų turime, turime potencialių partnerių, su kuriais dirbame per atstumą ir nuvažiavus", — teigė Trumpa. Jo teigimu, neaišku, kada gali pajudėti pirmasis pieno produktų krovinys į Kiniją.

  "Pieno žvaigždžių" finansų direktorius Audrius Statulevičius BNS balandžio viduryje patvirtino, kad įmonės atstovai gegužę vyks į Kiniją.

  Tačiau abiejų įmonių atstovai tuomet tikino, kad patekti į rinką ir joje parduoti nors kiek didesnius pieno produktų kiekius gali užtrukti metus ar dvejus.

  Lietuva kelerius metus bandė gauti leidimus vežti pieno produktus į Kiniją. Balandžio viduryje Lietuva iš Kinijos gavo visus reikiamus dokumentus, kad perdirbėjai galėtų eksportuoti produkciją į Kiniją.

  Svarbiausios temos