08:16 2018 Gruodžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1371
 • RUB75.4593
  Sunkvėžimis. Archyvinė nuotrauka

  Lietuva padarė šuolį pasaulio logistikos reitinge

  CC BY-SA 2.0 / RL GNZLZ
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  19 0 0

  Remiantis Pasaulio banko duomenimis, Lietuva žymiai pagerino savo rodiklius logistikos sferoje, lenkdama artimiausius kaimynus.

  VILNIUS, liep 7 — Sputnik. Pasaulio banko paskelbtame šių metų Logistikos reitinge Lietuva pakilo iš 46 vietos į 29-ą, praneša šalies susisiekimo ministerija.

  Latvija užima 43 vietą (nukrito iš 36 pozicijos), Estija — 38 (pakilo iš 39 pozicijos), Lenkija — 33 (nusileido iš 31 vietos), Suomija — 15 (žengė iš 24 pozicijos), Rusija — 99, o Baltarusija — 120 vietą. Kinija lenkia Lietuvą dviem pozicijomis.

  Reitinge nurodyta, kad bendras Lietuvos rodiklis — 3,63 balų. Auksčiausią įvertinimą gavo pristatymo greitis (4,14), o žemiausią — muitinės paslaugos.

  Pirmajame dešimtuke — Vokietija, Liuksemburgas, Švedija, Nyderlandai, Singapūras, Belgija, Austrija, Jungtinė Karalystė, Honkongas ir JAV.

  Sudarant reitingą 160 pasaulio šalių transporto sistema vertinta pagal šešis komponentus — šalių muitines, infrastruktūrą, tarptautinių krovinių gabenimą, logistikos paslaugų kokybę, galimybę sekti krovinių judėjimą, punktualumą. Lietuva šiais metais pagerino visus šiuos rodiklius.

  Dar šia tema

  Lietuvos vežėjai protestuoja prieš Prancūzijos veiksmus
  Latvija apgailestauja, kad Lietuva sugebėjo pasiimti baltarusišką tranzitą
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos