04:23 2018 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
  Suskystintas gamtines dujas gabenantys laivai. Archyvinė nuotrauka

  Suskystintųjų gamtinių dujų kaina sumažėjo 40%

  © Фото: enmin.lrv.lt
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  11230

  LITGAS importuojamų SGD kaina sumažėjo apie 40%. Bendrovės atstovai teigia, jog kainos sumažėjo dėl abipusiai naudingų teikimo sutarties su „Statoil“ sąlygų. Tai leido sumažinti galutines kainas vartotojams.

  VILNIUS, rug 2 — Sputnik. Gamtinių dujų prekybos bendrovės LITGAS pagal paskirtojo tiekimo sutartį importuojamų suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) vidutinė šių metų pirmojo pusmečio kaina buvo mažesnė apie 40% nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, pranešė energetikos ministerijos spaudos tarnyba.

  "Kainos sumažėjo, nes metų pradžioje pasiekėme abipusiai naudingą susitarimą su "Statoil" dėl paskirtojo tiekimo sutarties sąlygų pakeitimų, taip pat įtakos mažėjimui turėjo situacija tarptautinėje gamtinių dujų rinkoje, kai energijos išteklių kainos buvo sumažėjusios iki rekordinių žemumų", — teigė LITGAS laikinai einantis generalinio direktoriaus pareigas Vytautas Čekanavičius.

  Atpigusios dujos, taip pat dėl paskirtojo tiekimo sutarties pakeitimų trečdaliu sumažintos šių metų SGD terminalo išlaikymo sąnaudos padėjo mažinti ir galutines dujų kainas vartotojams, nepaisant dėl mažėjančio vartojimo brangstančios infrastruktūros.

  Rinkoje kritus SGD kainoms, reikšmingai išaugo srautai per SGD terminalą. Pernai pirmąjį pusmetį per terminalą buvo importuota 18% visų Lietuvos rinkos dujų, o šįmet jos sudarė 73% Numatoma, kad šiemet Lietuvos rinkoje SGD dalis sudarys apie 60%.

  Apie LITGAS

  LITGAS yra gamtinių dujų tiekimo ir prekybos įmonė, priklausanti valstybės valdomai energetikos įmonių grupei "Lietuvos energija". LITGAS vykdo įstatymuose numatytą paskirtojo tiekėjo misiją, tiekdama per SGD terminalą jo minimaliai nepertraukiamai veiklai būtiną gamtinių dujų kiekį.

  Dar šia tema

  Ministrai pasidomės, kaip užtikrinamas Klaipėdos uosto saugumas
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos