12:12 2019 Gruodžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Dešra. Archyvinė nuotrauka

  Kinija vertins Lietuvos galimybes eksportuoti

  Фото: pixabay.com
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  104

  Lietuvos pieno įmonėms gavus leidimą eksportuoti savo produkciją, susidarė įmonių, norinčių parduoti į užsienį jautieną, grūdus ir pašarus, eilė.

  VILNIUS, rug 14 — Sputnik. Kinijos specialistai patikrins, ar jautienos, grūdų ir pašarų eksportuotojai atitinka iškeltoms normoms, praneša žemės ūkio ministerijos spaudos tarnyba.

  Kinijos  atsakingos institucijos  jau suteikė teisę Lietuvos pienininkams eksportuoti savo produkciją į šią valstybę, dabar savo eilės laukia Lietuvos įmonės, norinčios eksportuoti jautieną, grūdus ir pašarus (šienainį).

  "Kinijos ekspertų vizitas dėl jautienos ir pašarų numatytas jau šiemet. Tai būtų dar vienas svarbus žingsnis derybose dėl leidimų Lietuvos įmonėms eksportuoti į Kiniją", — sako žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

  Derybos dėl veterinarinių reikalavimų ir dokumentų suderinimo su atsakingomis Kinijos institucijomis buvo pradėtos 2015 metais, ekspertų vertinimui pateikti reikalingi dokumentai ir užpildyti klausimynai.

  Sunkvežimiai. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Евгений Карасев

  Kinijos ekspertai audito metu didžiausią dėmesį skirs ir vertins, ar Lietuvoje vykdoma valstybinė maisto ir veterinarinė kontrolė atitinka Kinijoje taikomus kontrolės standartus ir reikalavimus, ar maisto saugos ir kokybės kontrolės sistema Lietuvoje yra efektyvi. Be to, bus vertinamas Lietuvos įmonių, norinčių eksportuoti savo produkciją į vieną didžiausių pasaulio rinkų, pasirengimas.

  Užpildytas klausimynas dėl grūdų išsiųstas praėjusių metų gruodžio mėnesį. Šiuo metu vyksta vertinimas, Kinijos atsakingos institucijos žada spartinti procesą.

  Derybų eiga iki galutinių sprendimų pasirašymo yra sudėtinga ir priklauso nuo daugelio aplinkybių, tačiau Lietuva suinteresuota, kad derybų procesas vyktų kiek galima sklandžiau. Prie to  prisideda ir draugiški Žemės ūkio ministerijos santykiai su atsakingomis Kinijos institucijomis.

  Lietuva kelerius metus bandė gauti leidimus vežti pieno produktus į Kiniją. Balandžio viduryje Lietuva iš Kinijos gavo visus reikiamus dokumentus, kad perdirbėjai galėtų eksportuoti produkciją į Kiniją.

  Įmonės į Kiniją eksportuos kondensuotą pieną, sviestą, sūrius, pieno miltelius, baltymų koncentratus ir kitą pieno produkciją.

  Dar šia tema

  Tarptautinis valiutos fondas: Lietuvos ekonomika pamažu atsigauna

  Svarbiausios temos