23:38 2018 Kovo 24
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Kiaušiniai. Archyvinė nuotrauka

  Auditoriai iš JAV palankiai vertina lietuviškų kiaušinių produktų kokybę

  © Фото: pixabay.com
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  9101

  Lietuva žengė svarbų žingsnį siekiant eksportuoti produkciją į JAV — ekspertai palankiai įvertino lietuviškų kiaušinių produktų kokybę ir saugą.

  VILNIUS, laprk 3 — Sputnik. Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ekspertai, atlikę auditą, kuris truko dvi savaites, teigiamai įvertino lietuviškų kiaušinių produktų kokybę, praneša maisto ir veterinarijos tarnyba.

  Tarnybos teigimu šis auditas yra svarbus žingsnis siekiant suderinti leidimus mūsų šalies kiaušinių produktų gamybos įmonėms eksportuoti savo produkciją į JAV.

  "Audito metu buvo vertinamas maisto saugos ir kontrolės sistemos efektyvumas Lietuvoje. Be to, auditas atliktas Lietuvos įmonėje, gaminančioje ir ketinančioje eksportuoti į JAV kiaušinių produktus", — rašoma tarnybos pranešime.

  Derybos su JAV žemės ūkio departamento Maisto saugos ir kontrolės tarnyba (FSIS) dėl kiaušinių produktų eksporto buvo pradėtos 2011 metais, o 2014 metais vėl atnaujintos.

  Šiuo metu Lietuvos gamintojai į Ameriką eksportuoja žuvų ir pieno produktus — sūrius, sviestą, varškę ir jos desertus, ledus ir kita. Į JAV išsiųstos ir pirmosios bandomosios mėsos gaminių partijos.

  Dar šia tema

  Lietuvos pieno gamintojai pagaliau sulaukė paramos iš ES
  Lietuvos pieno produkcija gali pasiekti Kiniją
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos