19:05 2018 Gegužės 27
Vilnius+ 26°C
Tiesioginis eteris
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
  Lietuvos bankas. Archyvinė nuotrauka

  Lietuvos bankas: per 4 metus sumažinsime veiklos išlaidas 20%

  © Sputnik / Александр Липовец
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  11831

  Lietuvos bankas sieks būti vienu iš trijų efektyviausių centrinių bankų Šiaurės ir Baltijos šalių regione, o siekis kurti naudą visuomenei taps banko strateginių krypčių bendru pagrindu.

  VILNIUS, saus 10 — Sputnik. Lietuvos bankas ketina per ketverius metus 20% sumažinti veiklos išlaidas ir tapti vienu iš trijų efektyviausių centrinių bankų Šiaurės ir Baltijos šalių regione, praneša Lietuvos banko spaudos tarnyba.

  Lietuvos banko valdyba patvirtino strategines 2017-2020 metų veiklos kryptis, naujai apibrėždama organizacijos misiją ir konkrečius tikslus.

  Стратегические направления Банка Литвы на 2017-2020 годы
  2017-2020 metų Lietuvos banko strateginės kryptys

  Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pažymėjo, kad artimiausių ketverių metų Lietuvos banko strategines kryptis sieja vienas bendras pagrindas — kurti naudą visuomenei.

  "Pasirinktų krypčių esmę nusako penki raktiniai žodžiai: kompetencija, konkurencija, grąža, partnerystė ir efektyvumas. Jas nusibrėžę numatėme ir konkrečius uždavinius bei aiškius kriterijus, kuriais matuosime pasiektą rezultatą", — sakė Vasiliauskas.

  2015 metais Lietuvos banko išlaidos siekė 35,341 milijono eurų, iš jų 15,267 milijono eurų — personalo išlaikymui.

  Žiamiau pateiktas vaizdo įrašas, kuriame  Vasiliauskas pristato Lietuvos banko strategines kryptis 2017-2020 m.

  Kompetencija 

  Lietuvos bankas didins savo, kaip kompetencijos centro ekonomikos ir finansų klausimais, vaidmenį.

  Tam numatoma padidinti organizacijos analitinį potencialą, sustiprinti tiriamąją veiklą ir reputaciją ekonomikos bei finansų srityje tiek Lietuvoje, tiek  tarptautiniu mastu, plėsti ekonominės minties sklaidą, kuri padėtų priimti racionalius sprendimus ir spręsti esmines ekonomikos problemas.

  Konkurencija 

  Lietuvos bankas dirbs, kad būtų sukurta konkurencinga ir pažangi mokėjimų rinka Lietuvoje, sudaryta palanki aplinka inovatyviems finansinių paslaugų teikimo modeliams veikti.

  Tai bus užtikrinama plečiant rinkos dalyvių galimybes naudotis Lietuvos banko mokėjimų sistemos infrastruktūra. Kartu bus tobulinama ir pati infrastruktūra, plėtojami ir populiarinami momentiniai mokėjimai.

  Siekiama, kad 2020 metais vienam šalies gyventojui tenkantis atsiskaitymų ne grynaisiais pinigais skaičius padvigubėtų iki 300. Be to, krypties sėkmė bus vertinama atsižvelgiant į elektroninių mokėjimų tarp rinkos dalyvių dalį ir vartotojų pasitenkinimą pačia mokėjimų rinka.

  Grąža 

  Siekiant įveikti žemų palūkanų normų ir kitus iššūkius, numatoma plėsti investavimo strategijas, stiprinti rizikų valdymą.

  Atsižvelgdamas į investicinę aplinką ir riziką, Lietuvos bankas siekia uždirbti kuo didesnę investicijų grąžą, kad būtų padengiamos veiklos išlaidos ir pelnas pervedamas į valstybės biudžetą.

  Partnerystė 

  Lietuvos bankas numato tapti inovacijas ir tvarų finansų rinkos augimą skatinančiu finansų sektoriaus partneriu.

  Mažinant administracinius barjerus, bus siekiama, kad finansų rinkos dalyviai priežiūrą ir reguliacinę aplinką vertintų kaip palankią. Bus siekiama, kad Lietuva būtų įvertinta kaip finansinių technologijų centras Šiaurės ir Baltijos šalių regione.

  Efektyvumas 

  Lietuvos bankas sieks būti vienu iš trijų efektyviausių centrinių bankų Šiaurės ir Baltijos šalių regione. Efektyvinant veiklos procesus ir įgyvendinant pokyčius, veiklos išlaidas numatoma sumažinti 20%.

  Dar šia tema

  Vaikai žino, ką galima nusipirkti už vieną eurą
  Pinigų muziejus pristatys naują 20 eurų kolekcinę monetą
  Olimpinė moneta įkvėps olimpiečius Lietuvą pradžiuginti medaliais
  Tegai:
  Lietuvos bankas, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos