16:23 2019 Lapkričio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1015
 • RUB70.4859
  Ignalinos atominė elektrinė. Archyvinė nuotrauka

  Ignalinos AE 2016-aisiais papildomai uždirbo beveik 2 mln eurų

  © Фото: iae.lt
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (55)
  11802

  IAE pernai iš nereikalingo turto pardavimų ir kitos komercinės veiklos papildomai uždirbo apie du milijonus eurų, kurie bus panaudoti vykdomiems eksploatavimo nutraukimo darbams finansuoti.

  VILNIUS, saus 16 — Sputnik. 2016 metais VĮ Ignalinos atominė elektrinė (IAE) pardavusi nereikalingą turtą ir iš kitos komercinės veiklos eksploatavimo nutraukimo veiklai papildomai uždirbo 1,97 milijono eurų, praneša IAE spaudos tarnyba.

  IAE surengė 36 aukcionus įmonei nereikalingam turtui parduoti. Pardavusi virš keturis tūkstančius tonų įvairių metalų įmonė uždirbo 1,22 milijono eurų papildomų pajamų, iš kito turto pardavimo — 0,53 milijono eurų.

  IAE generalinis direktorius Darius Janulevičius pažymėjo, kad aukcionuose buvo parduodamos nereikalingos įrangos dalys arba kitas turtas, susidaręs įgyvendinant eksploatavimo nutraukimo projektus ir vykdant išmontavimo darbus.

  "Nuo 2010 metų buvo išmontuota virš 38 tūkstančių tonų nereikalingos įrangos, kurios didžioji dalis praėjusi užterštumo radionuklidais patikrinimą parduodama aukcionuose. Tokie pardavimai ne tik sudaro įmonės papildomas pajamas, bet ir prisideda prie atliekų, kurias reikėtų utilizuoti ar išvežti į atliekynus, kiekių mažinimo", — sakė Janulevičius.

  Be aukcionuose parduodamų metalų ir kito turto Ignalinos AE uždirbamas lėšas sudaro pajamos iš kitos komercinės veiklos. 2016 metais IAE iš tokios veiklos papildomai uždirbo apie 220,4 tūkstančio eurų pajamų (27,2 tūkstančio eurų iš nereikalingų įmonei pastatų nuomos, 43,6 tūkstančio eurų iš geležinkelių pervežimo paslaugų, 149,6 tūkstančio eurų iš kitų paslaugų teikimo).

  Papildomai uždirbtos lėšos bus panaudotos vykdomiems eksploatavimo nutraukimo darbams finansuoti.

  Per visą IAE eksploatavimo nutraukimo laikotarpį nuo 2010 metų Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo veiklai papildomai uždirbo beveik 12 milijonų eurų.

  Temos:
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (55)

  Dar šia tema

  Ignalinos atominėje elektrinėje išmontuota 25% visos įrangos
  Iš Ignalinos atominės elektrinės reaktorių pradėtas iškrauti branduolinis kuras
  Premjeras: Visagino "Smart slėnis" — buvusiems elektrinės darbuotojams
  Lietuva viena nesugebės uždaryti Ignalinos AE
  Tegai:
  Ignalinos atominė elektrinė (IAE), Darius Janulevičius, Ignalina, Lietuva

  Svarbiausios temos