11:26 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  144

  Lietuvos pieno produkcija pagaliau pasieks Kinijos rinką, nes Vilkyškių pieninė jau išvežė pirmąjį krovinį.

  VILNIUS, saus 16 — Sputnik. Viena didžiausių Lietuvos pieno perdirbimo įmonių Vilkyškių pieninė išsiuntė pirmąjį produkcijos krovinį į Kiniją.

  20 tonų mocarelos sūrio krovinys Kinijos rinką turėtų pasiekti maždaug per mėnesį. Tai pirma šalies pieno perdirbimo įmonė, eksportavusi produkciją į Kiniją.  

  "Krovinys išplaukė sausio 12 dieną. Turbūt krovinio kelionė truks apie mėnesį. Išvežėme vieną jūrinį konteinerį, kuriame yra maždaug 20 tonų mocarelos", — BNS sakė Vilkyškių pieninės vadovas Gintaras Bertašius.

  Jo žodžiais, sprendimą, ar siųsti dar vieną krovinį, lems sūrio gabenimo į Kiniją procedūros.  

  "Dėl antro krovinio dabar svarstome, bet sprendimo dar nesame priėmę. Žiūrime į techninius dalykus, kaip krovinys praeis visas muitinės procedūras ir įvažiuos į šalį. Čia yra svarbiausia", — kalbėjo Bertašius.

  Kitos pieno perdirbimo įmonės "Rokiškios sūris" valdybos pirmininkas Dalius Trumpa BNS yra minėjęs, kad bendrovė į Kiniją tikisi eksportuoti pirmąjį šių metų ketvirtį.

  Pernai spalį "Rokiškio sūrio", "Marijampolės pieno konservų" ir Vilkyškių pieninės vadovai tikėjosi, kad pirmosios produkcijos partijas pavyks išsiųsti dar 2016 metais.

  Pernai rugpjūtį Kinija patvirtino 16-kos Lietuvos pieno perdirbimo įmonių, galinčių eksportuoti į šią milžinišką rinką, sąrašą. Kinijos rinka yra labai svarbi Lietuvai, kuri po 2014 metų rugpjūtį Rusijos paskelbto maisto produktų embargo prarado labai pelningą rinką, kur šalies pienininkai eksportavo apie 20-40% produkcijos.

  Žemės ūkio ministerijos duomenimis, Kinijos specialistai taip pat patikrins, ar Lietuvos jautienos, grūdų ir pašarų eksportuotojai atitinka iškeltas normas.

  Dar šia tema

  Ekonomistai: 2017-ais augs prekių ir paslaugų kainos
  Lietuva daugiausiai kviečių eksportuojančių ES šalių penketuke
  Tegai:
  krovinys, mocarela, sūris, pienas, rinka, Kinija, Vilkyškių pieninė, Gintaras Bertašius, Dalius Trumpa, Lietuva

  Svarbiausios temos