19:47 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB91.8152
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  200

  Rusijos veterinarijos tarnyba "Rosselchoznadzor" pirmadienį kartu su Lietuvos specialistais pradeda tikrinti žuvies perdirbimo įmones.

  VILNIUS, saus 23 — Sputnik. "Rosselchoznadzor" specialistai nuo sausio 23 dienos dalyvaus Lietuvos žuvies perdirbimo įmonių ir šaldytuvų terminalų inspekcijoje, praneša Rusijos veterinarijos tarnyba.

  "Rosselchoznadzor" duomenimis, tokį patikrinimą inicijavo Kazachstano žemės ūkio ministerijos veterinarijos kontrolės ir priežiūros komitetas.

  Savaitės bėgyje specialistai ketina įvertinti Lietuvos gamintojų pažeidimų pašalinimų efektyvumą. Pažeidimai buvo nustatyti praeito patikrinimo, kuris įvyko 2015 metų rugsėjį, metu.

  Patikrinimo metu taip pat įvertintas Lietuvos tiekiamos produkcijos saugumo garantijų patikimumas.

  Po 2015 metais atlikto patikrinimo keturioms Lietuvos įmonėms buvo uždrausta tiekti produkciją  į Rusiją. Tuo pat metu buvo nustatyta, kad Lietuvoje veikianti sistema, kuri  užtikrina krovinių iš trečiųjų šalių sekamumą, veikia neskaidriai ir neleidžia užtikrinti produkcijos saugumo.

  Inspektoriai pakeitė kai kurių Lietuvos šaldytuvų gaminimo įmonių statusą nuo "leidžiama" į "specialiosios sąlygos". Šios sąlygos numato teikti leidžiamą žuvies produkciją, kuri vežama iš trečiųjų šalių tranzitu per Lietuvą ir yra laikinai saugoma Lietuvoje, tačiau be perkrovos ir plombuotų eksporto šalyje konteinerių atidengimų.

  Dar šia tema

  Lietuvos eksportas ir importas smunka
  Lietuva daugiausiai kviečių eksportuojančių ES šalių penketuke
  Tegai:
  Kazachstanas, eksportas, pramonė, žuvis, ekonomika, Rosselchoznadzor, Lietuva

  Svarbiausios temos