16:13 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla (91)
  51

  "Lietuvos geležinkeliai" nuosekliai laikosi pozicijos, kad viešumas yra vienas svarbiausių kriterijų skaidrumui užtikrinti, ir todėl pasidalino įmonių, kurios buvo susijusios su vidaus sandoriais, pavadinimais ir bendromis šių sandorių sumomis.

  VILNIUS, vasario 3 — Sputnik. Bendrovė "Lietuvos geležinkeliai", stiprindama viešumo ir skaidrumo principus savo veikloje,  šiandien paskelbė informaciją apie savo vidaus sandorius su antrinėmis įmonėmis, praneša "Lietuvos geležinkeliai".

  Būtent viešumas gali užtikrinti, kad įmonių grupėje nebūtų piktnaudžiaujama vidaus sandoriais. Todėl "Lietuvos geležinkeliai" nusprendė paviešinti visų įmonių, kurios buvo susijusios su vidaus sandoriais, pavadinimus.

  "Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška pabrėžia, kad vidaus sandoriai kai kuriais atvejais gali padėti įmonei veikti efektyviau, nes galima reikalingą prekę ar paslaugą nusipirkti per labai trumpą laikotarpį.

  "Tačiau tuo negali būti piktnaudžiaujama, kai vidaus sandoris pasirenkamas tik tam, kad būtų išvengta viešųjų pirkimų procedūrų. Geriausia apsauga nuo tokio piktnaudžiavimo — viešumas. Šio principo laikysimės ir ateityje", — kalbėjo Bartuška.

  Šiandien paskelbta informacija apie 2015 ir 2016 metų "Lietuvos geležinkelių" sudarytus vidaus sandorius su penkiomis antrinėmis įmonėmis: "Geležinkelio tiesimo centru", "Geležinkelių aplinkosaugos centru", "Geležinkelių projektavimu", "Gelsauga" ir Vilniaus lokomotyvų remonto depu.

  Vilniaus geležinkelio stotis. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Alexander Lipovets

  Atskleidžiamos ir bendros vidaus sandorių sumos, visiems subrangovams atitekusi dalis bei subrangovų pavadinimai.

  2015 metais "Lietuvos geležinkeliai" su antrinėmis įmonėmis sudarė sutarčių už iš viso 76,5 milijono eurų. Iš šios sumos 18,7 milijono eurų (24%) atiteko antrinių įmonių subrangovams.

  2016 metais sudaryta sutarčių už 89,1 milijono eurų. Subrangos suma — 12,4 milijono eurų (14%). Iš visų sandorių išsiskyrė statybos darbai. Nors sandorių su "Gelsauga" sumos palyginti nedidelės, tačiau kai kuriais atvejais subranga viršijo 90% sutarties vertės. Šiuo metu "Gelsauga" jau yra atsisakiusi statybos darbų veiklos.

  Šiemet "Lietuvos geležinkeliai" jau paviešino informaciją ir apie bendrovės skirstytą paramą — įvardyti visi gavėjai, kuriems "Lietuvos geležinkeliai" skyrė pinigų 2014-2016 metais.

  Daugiau informacijos apie "Lietuvos geležinkelių" vidaus sandorius galima rasti čia.

  Temos:
  "Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla (91)

  Dar šia tema

  Dar pigesnės kelionės traukiniais
  Po 77 metų pertraukos Lietuvos traukiniai važiuos į Lenkiją
  "Lietuvos geležinkelių" skandalas tęsiasi
  Tegai:
  sandoriai, Lietuvos geležinkeliai, Mantas Bartuška, Lietuva

  Svarbiausios temos