02:55 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (61)
  119

  Elektros perdavimo sistemos operatorius "Litgrid" planuoja perkelti transformatorių pastotę iš Ignalinos AE į Uteną ir po to sukurti tris atskiras integruotas linijas.

  VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Iki 2021 metų elektros perdavimo sistemos operatorius "Litgrid" planuoja rekonstruoti dvi 330 kilovoltų (kV) transformatorių pastotes Ignalinoje ir Utenoje, praneša Energetikos ministerija.

  Elektros perdavimo linijos. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Сергей Мальгавко

  Projektas — dalis pasiruošimo darbų, siekiant perorientuoti Lietuvos elektros sistemą sinchroniniam darbui su kontinentinės Europos tinklais.

  "Litgrid" generalinis direktorius Daivis Virbickas pabrėžia, kad tai vienas didžiausių rekonstrukcijos projektų per pastaruosius dešimt metų, skirtas pritaikyti esamą infrastruktūrą sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais.

  "Išnagrinėję galimas alternatyvas įvertinome, kad vartotojams ir elektros sistemai didžiausią naudą duos sprendimas dalį įrangos perkelti iš esamos Ignalinos atominės elektrinės pastotės į Utenos pastotę. Taip ne tik paliksime galimybes ateityje plėtoti sistemą toje dalyje, bet ir užtikrinsime, kad tinklas veiks patikimai, kai pasikeis sistemos valdymo sąlygos", — sakė Virbickas.

  Perdavimo tinklas šiaurės rytų Lietuvoje išvystytas labai gerai. Visai šalia Latvijos ir Baltarusijos esantis 330 kV Ignalinos AE transformatorius ilgus metus dirbant atominei jėgainei buvo svarbiausias elektros perdavimo mazgas šalyje. Per jį srautai keliaudavo iš Latvijos, Baltarusijos, Kruonio hidroakumuliacinės ir Ignalinos atominės elektrinių.

  Anot Virbicko, esminis tikslas rekonstrukcijos metu bus atskirti glaudžiai pastotėje integruotas tris linijas, iš kurių dvi jungia su kaimyninėmis Latvijos ir Baltarusijos elektros sistemomis. Taip bus sudarytos sąlygos kiekvieną jungtį valdyti atskirai.

  Rekonstrukcijos metu planuojama pergabenti vieną iš didžiųjų Ignalinos AE pastotės transformatorių į 330 kV Utenos pastotę ir padidinti elektros perdavimo patikimumą visame regione.

  "Utenos apskrityje didžiausias elektros vartotojas, kuriam kritiškai svarbus patikimas elektros perdavimas, yra Ignalinos AE saugyklos. Be to, prognozuojama, kad galios poreikis regione augs ir 2025 metais bus beveik 40% didesnis nei dabar", — sakė "Litgrid" generalinis direktorius.

  Numatoma, kad šių metų viduryje bus pradėtas projekto projektavimo ir rekonstrukcijos darbų viešųjų pirkimų konkursas.

  Pernai prasidėję paruošiamieji oro linijos nuo Lietuvos elektrinės iki Vilniaus rekonstrukcijos darbai taip pat yra skirti paruošti tinklo infrastruktūrą sinchronizacijai su žemynine Europos dalimi.

  Temos:
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (61)

  Dar šia tema

  Energetikos ministras: JAV didina Baltijos regiono energetinį saugumą
  Energetikos ministerija siekia įtvirtinti taupų energijos vartojimą
  Tegai:
  Litgrid, Ignalinos atominė elektrinė (IAE), Daivis Virbickas, Utena, Lietuva

  Svarbiausios temos