07:33 2019 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1294
 • RUB74.7569
  jautienos kepenys, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos verslas įtariamas jautienos kepenų klastojimu Rusijos rinkai

  © Photo: Depositphotos
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  2721

  Rusijos veterinarijos tarnybos duomenimis, Lietuvos teritorijoje žalia mėsa buvo ženklinama Italijos ir Prancūzijos prekių ženklais, be to, šiai mėsai buvo įforminami netikri dokumentai

  VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Rusijos veterinarijos tarnyba "Rosselchoznadzor" atskleidė faktus, kai nežinomos kilmės šaldytos jautienos kepenys buvo tiekiamos Rusijos gavėjams kaip Prancūzijoje ir Italijoje pagaminta produkcija, praneša "Rosselchoznadzor".

  Pagal krovinių muitines deklaracijas prekių siuntėju buvo Lenkijos, Estijos ir Honkongo kompanijos. Jos iškraudavo šitą žalią mėsą pagal tarptautinius krovinių važtaraščius iš muitinės sandėlių Lietuvos Respublikoje.

  "Yra pagrindo manyti, kad šios produkcijos ženklinimas Italijos ir Prancūzijos prekių ženklais ir jai suklastotų veterinarijos lydinčių dokumentų įforminimas įvyko Lietuvos Respublikos teritorijoje", — teigia "Rosselchoznadzor".

  Nelegalus produkcijos tiekimas į Rusijos Federaciją buvo nustatytas "Rosselchoznadzor" laikinų postų veiklos dėka.  Postai vykdo kontrolę Rusijos ir Baltarusijos pasienyje.

  Pagal etiketėse ir lydinčiuose krovinių veterinarijos sertifikatuose nurodytą informaciją ši produkcija buvo pagaminta Prancūzijoje ir Italijoje. Tuo pačiu metu  "Rosselchoznadzor" Prancūzijos ir Italijos kompanijos nepatvirtino šios produkcijos vežimo ir veterinarijos pažymėjimų  įforminimo faktų.

  "Rosselchoznadzor" nusprendė uždrausti tiekti žalią mėsą iš Europos Sąjungos (ES) Rusijos kompanijoms, susijusioms su šita suklastota produkcija.

  Rusijos ir užsienio kolegų neteisėtus veiksmus nagrinės Rusijos Federacijos ir ES kompetentingos institucijos.

  Dar šia tema

  Pernai ant lietuvių stalo nepateko beveik 2 tūkst tonų nesaugių produktų
  Prienų rajone nutraukta vaikus mokykloje maitinančios įmonės veikla
  Lietuvoje atsirado nesaugūs grikiai
  Tegai:
  kepenys, veterinarijos tarnyba, Rosselchoznadzor, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos