20:16 2018 Gegužės 24
Vilnius+ 21°C
Tiesioginis eteris
  Dirbantis žmogus, archyvinė nuotrauka

  JAV investuoja į Lietuvos informacinių technologijų plėtrą

  © Photo: Picjumbo
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  4315

  Ministras Linas Linkevičius pabrėžė, kad net 70% JAV investicijų tenka informacinių technologijų, paslaugų centrų, finansinių paslaugų srityse veikiančioms įmonėms

  VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Lietuvoje viešinčia JAV ir Lietuvos verslo tarybos (American-Lithuanian Business Council, ALBC) verslo delegacija, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Linkevičius su verslo delegacija aptarė Lietuvos ir JAV ekonominių santykių plėtros galimybes.

  Ministras pabrėžė, kad JAV Lietuvai — ne tik strateginis politinis, bet ir ekonominis partneris, su kuriuo norima toliau aktyviai plėtoti ryšius, ypač aukštą pridėtinę vertę kuriančiuose versluose. Linkevičiaus teigimu, JAV įmonių investicijos Lietuvoje vertinamos ne tik už sukuriamas darbo vietas, bet ir už ateinančias žinias, technologijas ir atsakingo verslo praktiką.

  "Net 70% Jungtinių Valstijų investicijų tenka informacinių technologijų, paslaugų centrų, finansinių paslaugų srityse veikiančioms įmonėms. JAV verslui, siekiančiam būti konkurencingu ES rinkoje ir aptarnauti savo klientus Skandinavijoje, Rytų Europoje, kitose ES šalyse, Lietuva yra galimybių šalis", — kalbėjo Linkevičius.

  Tai esą patvirtina ir neseniai atliktos JAV prekybos rūmų Lietuvoje JAV įmonių apklausos rezultatai — 76% JAV kapitalo įmonių per ateinančius trejus metus numato plėtrą mūsų šalyje.

  Linkevičius pastebėjo, kad ALBC kartu su partneriais įsteigtas "Lietuvos ir JAV inovacijų apdovanojimas" yra abiejų šalių rodomo intereso skatinti bendrus projektus pažangių technologijų srityse atspindys.

  "Lietuvos ir JAV inovacijų apdovanojimas" skiriamas Lietuvos asmenims, įmonėms, organizacijoms ar universitetams, įgyvendinusiems bendrus inovatyvius projektus su JAV verslo, prekybos, akademinių ir mokslinių tyrimų, medicinos ir sveikatos, aplinkos, energetikos ir švietimo srityse.

  2016-ųjų duomenimis, JAV tiesioginės investicijos Lietuvoje sudarė 223,05 milijonų eurų. Šalių prekybos apyvarta pernai buvo 1,5milijardų eurų (vienuolikta prekybos partnerė pasaulyje pagal apyvartą). Lietuvos eksportas į JAV sudarė 1,2 milijardų eurų (šešta eksporto partnerė pasaulyje), importas iš JAV — 0,3 milijardų eurų (dvidešimta importo partnerė).

  Dar šia tema

  JAV senatorius: Amerikos kariai turi pastoviai dislokuotis Baltijos šalyse
  Grybauskaitė: JAV karių skaičius pasienyje su Rusija didės
  Seimas ratifikavo susitarimą dėl JAV karių statuso Lietuvoje
  Tegai:
  investicijos, Linas Linkevičius, JAV, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos