21:19 2020 Lapkričio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla (90)
  100

  "Lietuvos geležinkeliai" žengė svarbų žingsnį tam, kad pritrauktų krovinių iš Kinijos — pasirašė sutartį su bendrove, organizuojančia krovinių vežimą tarp Kinijos ir Vakarų Europos, ir tokiu būdu tapo svarbaus tarptautinio koridoriaus dalimi

  VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. "Lietuvos geležinkeliai" Maskvoje vykstančioje parodoje "TransRussia" pasirašė sutartį su bendrove OTLK, organizuojančia krovinių vežimą tarp Kinijos ir Vakarų Europos, praneša "Lietuvos geležinkelių" spaudos tarnyba.

  Литовские железные дороги стали важной частью международного коридора
  "Lietuvos geležinkeliai" tapo svarbaus tarptautinio koridoriaus dalimi

  Pagal šitą paslaugų teikimo sutartį, klientams bus galima pasiūlyti konkurencingas sąlygas vežti krovinius tarp Kinijos ir Lenkijos per Lietuvą (Šeštokus). Kroviniai iš Lenkijos keliautų toliau į kitas Europos šalis.

  "Kinija turi labai didelį potencialą krovinių srityje. Rinkos specialistų vertinimu, per artimiausią dešimtmetį krovininių traukinių skaičius tarp Kinijos ir Europos gali išaugti keleriopai. Lietuva turi geras galimybes užimti reikšmingą vietą ateities transporto žemėlapyje", — sakė "Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

  Iki šiol per Lietuvą važiavo vos keli krovininiai traukiniai iš Kinijos, jie buvo nereguliarūs. Po sutarties su OTLK pasirašymo planuojama bandomąjį traukinį paleisti iki šių metų vasaros, o vėliau bus siekiama, kad konteineriniai traukiniai važiuotų reguliariai.

  OTLK steigėjos yra Rusijos, Kazachstano ir Baltarusijos geležinkelių administracijos. Būtent per šias tris valstybes keliauja kroviniai iš Kinijos, kol pasiekia Europos Sąjungą. Bendradarbiavimas su OTLK užtikrina, kad traukinių maršrute atsirastų ir Lietuva.

  Kasmetinėje transporto ir logistikos parodoje "TransRussia" balandžio 18-20 dienomis dalyvavo 330 kompanijų iš viso pasaulio, tarp jų — ir "Lietuvos geležinkeliai".

  Temos:
  "Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla (90)

  Dar šia tema

  "Pajūrio ekspresas" nuveš iš sostinės į Palangą ir Nidą
  Keleiviai renkasi traukinius: lyderiauja maršrutas Vilnius-Kaunas
  "Lietuvos geležinkeliai" paviešino informaciją apie vidaus sandorius
  Tegai:
  krovinių vežimas, krovinys, Lietuvos geležinkeliai, Europa, Kinija, Lietuva

  Svarbiausios temos