09:48 2018 Birželio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1578
 • RUB73.6225
  Astravo AE statyba, archyvinė nuotrauka

  Priimtas įstatymas — Lietuva nepirks energijos iš Astravo AE

  © Sputnik / Виктор Толочко
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (124)
  7210

  Seimas priėmė Būtinųjų priemonių, skirtų apsisaugoti nuo nesaugių trečiųjų šalių branduolinių elektrinių keliamų grėsmių, įstatymą, pagal kurį Lietuva neįsileis į šalies rinką Baltarusijoje pagamintos elektros energijos

  VILNIUS, gegužės 5 — Sputnik. Laikinoji Veiksmų dėl Astravo AE koordinavimo grupė aptarė  elektros energijos komercinių srautų iš trečiųjų šalių ribojimo pasekmes, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Gegužės 4 dieną laikinosios Veiksmų dėl Astravo atominės elektrinės (AE) koordinavimo grupės posėdyje užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius pristatė apibendrintą ministerijos atliktą teisinę elektros energijos komercinių srautų iš trečiųjų šalių  tiekimo į Lietuvą apribojimo politinėmis, rinkos ir techninėmis priemonėmis tarptautinių pasekmių analizę ir Lietuvos institucijų veiksmų planą iki 2019 metų Astravo AE klausimu.

  Kaip statoma Astravo AE Baltarusijoje
  © Sputnik / Виктор Толочко, Александр Шурмелев

  Viceministras akcentavo, kad Lietuva laikosi pozicijos, jog Astravo aikštelė atominės elektrinės statybai buvo pasirinkta neatlikus būtinų geologinių, seismologinių ir hidrologinių tyrimų, Astravo AE statybos buvo pradėtos neatlikus tarpvalstybinio poveikio aplinkai vertinimo, tokiu būdu grubiai pažeidžiant Jungtinių Tautų Espo konvenciją.

  Zananavičius pabrėžė, kad elektros ribojimo galimybę derėtų vertinti tik kaip laikinąją priemonę, taikytiną iki sinchronizacijos su Kontinentinės Europos tinklais (KET) projekto įgyvendinimo.

  Desinchronizacija nuo IPS/UPS sistemos ir sinchronizacija su KET leistų Lietuvai visiškai atsisakyti elektros importo iš rytų, kas išspręstų Astravo AE patekimo į rinką problemą techninėmis priemonėmis.

  "Vieningai Seimo priimtas Būtinųjų priemonių, skirtų apsisaugoti nuo nesaugių trečiųjų šalių branduolinių elektrinių keliamų grėsmių, įstatymas — vienas svarbiausių veiksmų šiuo metu, kuris parodė mums patiems ir Europos Sąjungos valstybėms, kad Lietuvoje yra sutarimas neįsileisti ir mūsų rinkoje neprekiauti nesaugiose branduolinėse elektrinėse pagaminta elektros energija", — pažymėjo laikinosios Veiksmų dėl Astravo AE koordinavimo grupės pirmininkas Virgilijus Poderys.

  Priėmus įstatymą, Vyriausybė per tris mėnesius turi pateikti vertinimą dėl Astrave statomos branduolinės elektrinės atitikimo nesaugios elektrinės kriterijams ir pateikti tai tvirtinti Seimui. Taip pat per tris mėnesius elektros energetikos sistemos operatorius "Litgrid" privalo parengti techninių energetikos sistemos apsaugos priemonių įgyvendinimo planą.

  Apie Astravo AE

  50 kilometrų nuo Vilniaus statomoje Astravo AE bus įrengti du reaktoriai, kurių kiekvieno galia — 1200 megavatų. Pirmąjį reaktorių planuota įjungti 2019 metais, o antrasis reaktorius, kaip planuojama, turėtų pradėti veikti 2020 metais. Baltarusijos AE statoma Gardino srities Astravo rajone.

  Projekto užsakovas — Respublikinė unitarinė įmonė "Belorusskaya AES", o projekto generalinis rangovas — Rusijos "Atomstroieksport", korporacijos "Rosatom" dalis.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (124)

  Dar šia tema

  Baltarusijos AE vyko antiteroristinės pratybos
  Seimas priėmė įstatymą dėl Astravo elektros energijos importo ribojimo
  Michadiukas: Astravo AE saugumo normos užtikrina visas išorines grėsmes
  Baltarusija tikina drastiškomis saugumo priemonėmis Astravo AE
  Tegai:
  elektros energija, Astravo atominė elektrinė (AE), Seimas, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos