22:36 2018 Balandžio 19
Vilnius+ 10°C
Tiesioginis eteris
  Ledai, archyvinė nuotrauka

  Lietuviški ledai keliaus į Pietų Korėją

  © Photo: Pixabay
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  1930

  Pietų Korėjos veterinarijos ir maisto tarnyba aukštai įvertino Lietuvos pieno produktų gamybos įmonę UAB „Iceco ledai“ ir nuo šiol šios įmonės produkcija bus importuojama į Pietų Korėją

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Pietų Korėjos Maisto ir vaistų saugos ministerija pripažino dar vieną Lietuvos pieno produktų gamybos įmonę — UAB „Iceco ledai", kurios produkciją leista importuoti į šią šalį, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

  Į Pietų Korėją iš Lietuvos leidžiama importuoti natūralius ir perdirbtus sūrius, ledus, išrūgų ir pieno miltus, laktozę.

  Tai jau vienuolikta Lietuvos pieno įmonė, kurios produkcijai atvertos durys į Pietų Korėjos rinką. Iš kitų Baltijos valstybių Pietų Korėjos kompetentinga institucija kaip potencialias importuotojas yra užregistravusi dvi Latvijos ir penkios Estijos pieno įmones.

  2016 metais įsigaliojo nauji Pietų Korėjos reikalavimai importuojamiems gyvūniniams maisto produktams. Įmonės, kurios jau eksportavo savo produkciją, gali ir toliau tęsti šią veiklą, o kitos per Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą turi pateikti prašymus ir papildomą informaciją Pietų Korėjos kompetentingai institucijai.

  Lietuviški mėsos ir pieno produktai pateks į Alžyro rinką >>

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, 2016 metais iš Lietuvos į Pietų Korėją eksportuota 2 203 tonų pieno produktų, o šiemet per mažiau nei penkis mėnesius — jau 1 859 tonų įvairių pieno produktų. Didžiąją dalį eksportuojamos produkcijos sudaro sūriai.

  Dar šia tema

  Pirmas lietuviško pieno krovinys iškeliavo į Kiniją
  Lietuvos pieno gamintojai pagaliau sulaukė paramos iš ES
  Rusija išlieka pagrindine Lietuvos eksporto partnere
  Tegai:
  pieno produktai, eksportas, maistas, Pietų Korėja, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos