20:09 2019 Spalio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1025
 • RUB70.8212
  Europos Komisijos (EK) pirmininko pavaduotojas Marošas Šefčovičius, archyvinė nuotrauka

  Šefčovičius: ES parama Ignalinos AE uždarymui priklauso nuo Brexit

  © AFP 2019 / JOHN THYS
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (54)
  3511

  Europos Komisijos (EK) pirmininko pavaduotojas Marošas Šefčovičius pažymėjo, kad parama IAE uždarymui priklausys ir nuo Brexit rezultatų

  VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. Tolesnė finansinė ES parama Ignalinos atominės elektrinės uždarymo klausimais priklausys nuo Brexit rezultatų, praneša RIA Novosti su nuoroda į Europos Komisijos (EK) pirmininko pavaduotoją Marošą Šefčovičių.

  Lietuva siekia ES finansinės paramos Ignalinos atominės elektrinės uždarymui po 2020-ųjų.

  "Pagrindinis donoras (Didžioji Britanija — Sputnik) pasitrauks ir mes turėsime padirbėti, elektrinės uždarymo palaikymo klausimu bus gana sudėtinga diskusija", — pasakė Šefčovičius konferencijos metu.

  Šefčovičius taip pat pabrėžė, kad Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš ES kelia daug neaiškumų kalbant apie šios valstybės finansinius įsipareigojimus, todėl šiandien sudėtinga spręsti dėl būsimos finansinės perspektyvos.

  "Mes turime pristatyti finansines perspektyvas septyneriems metams jau šiandien. Tačiau to nedarysime, nes mums reikia daugiau aiškumo dėl Brexit", — tikino jis.

  Ignalinos atominė elektrinė (IAE) — vienintelė Baltijos šalyse buvusi Lietuvos energetinės sistemos branduolinė jėgainė, pastatyta šalia sienos su Baltarusija, turėjusi didžiausius pasaulyje reaktorius. Jėgainėje buvo numatyti keturi reaktoriai, tačiau pastatyti ir paleisti tik du. Greta jėgainės darbuotojams pastatytas miestas — Visaginas.

  Lietuvai vykdant stojimo į ES sutartyje numatytus įsipareigojimus, 2009 metų gruodžio 31 dieną elektrinė visiškai nutraukė elektros energijos gamybą. Pirmasis blokas nebeveikia nuo 2004 metų gruodžio 31 dienos, o antrasis sustabdytas 2009 metų gruodžio 31 dieną. IAE reaktoriai buvo vieni galingiausių pasaulyje. Kiekvieno jų instaliuota galia — 1500 MW.

  2008 metais IAE gamino apie 70% Lietuvai reikalingos elektros energijos.

  Temos:
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (54)

  Dar šia tema

  Ignalinoje jau saugiai ekspluatuojama panaudoto branduolinio kuro saugykla
  Ignalinos AE pastebėti dūmai
  Ignalinos AE nereikalingą turtą parduoda elektroniniu būdu
  Energetikos viceministras apsilankė Ignalinos atominėje elektrinėje
  Ignalinos AE nuosekliai vykdo Europos komisijos rekomendacijas
  Tegai:
  Ignalinos atominė elektrinė (IAE), Brexit, Europos Komisija (EK), Marošas Šefčovičius

  Svarbiausios temos