13:52 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  SGD terminalas, archyvinė nuotrauka

  Klaipėdos nafta galės naudotis SGD terminalu

  © Photo : Lietuvos Respublikos Vyriausybė
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  50

  Sutartys su trimis SGD terminalo naudotojais, kuriems suteikta dalis terminalo pajėgumų, pasirašytos, dar neprasidėjus naujiems dujų metams

  VILNIUS, birželio 8 — Sputnik. Naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė KN (AB "Klaipėdos nafta") pasirašė sutartis su trimis SGD terminalo naudotojais, kuriems suteikta dalis terminalo pajėgumų, dar neprasidėjus naujiems dujų metams, pranešė Energetikos ministerijos spaudos tarnyba.

  KN Klaipėdos SGD terminalo, kuris užtikrina gamtinių dujų tiekimą nuo 2014 metų, pajėgumus iš anksto rezervavo UAB "LITGAS", UAB "Lietuvos dujų tiekimas" ir AB "Achema".

  Tai pirmas kartas per beveik trejus SGD terminalo veiklos metus, kai išankstinės metinės terminalo pajėgumų skirstymo procedūros metu net 3 terminalo naudotojai iš anksto rezervavo terminalo pajėgumus ir taip užsitikrino paslaugų teikimą ateinančiais dujų metais.

  Bendrovės užsakė terminalo pajėgumus ir pagal išankstinės procedūros užsakytus kiekius planuoja atvežti iš viso 11 konvencinių SGD krovinių.

  Bendrovė kaip ir ankstesniais metais SGD terminalo pajėgumų rezervavimo procedūrą skelbė iš anksto tam, kad terminalo naudotojai galėtų patogiai planuoti SGD užsakymo ir gabenimo procesus.

  Tokią praktiką KN taiko nuo terminalo gyvavimo pradžios, kadangi išankstinė procedūra patogi ne tik naudotojams, bet ir pačiai bendrovei, nes leidžia efektyviai planuoti terminalo darbą bei užtikrinti kokybiškas paslaugas.

  Ką Lietuvai davė suskystintų gamtinių dujų terminalas >>

  "Akivaizdu, jog vienu metu trys naudotojai rezervavę terminalo pajėgumus yra įrodymas, kad šiomis paslaugomis naudojasi Lietuvos dujų vartotojai. Tai yra aiškus veiksnys visoms Baltijos jūros regiono šalims ir rinkos dalyviams, kad veikiantis Lietuvoje SGD terminalas užtikrina ne tik atvirą paslaugą suteikimą, efektyvią logistikos grandinę, tačiau sukuria reikiamas prielaidas importuoti gamtines dujas konkurencingomis sąlygomis", — komentuoja Mindaugas Jusius, AB "Klaipėdos nafta" generalinis direktorius.

  Išankstinę pajėgumų skirstymo procedūrą KN paskelbė šių metų balandžio 25 dieną. Nauji dujų metai skaičiuojami nuo 2017 metų spalio 1 dienos iki 2018 metų rugsėjo 30 dienos.

  Dar šia tema

  Lietuviai už dujas mokės daugiau
  Pusė Lietuvos dujų rinkos priklausys "Gazprom"
  Suskystintųjų gamtinių dujų kaina sumažėjo 40%
  Tegai:
  suskystintos gamtinės dujos (SGD), dujos, SGD, Klaipėdos nafta, Klaipėda

  Svarbiausios temos