14:10 2020 Liepos 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1290
 • RUB80.8888
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Ignalinos AE gavo licenciją eksploatuoti kietųjų radioaktyviųjų atliekų išėmimo ir pradinio apdorojimo įrenginius

  VILNIUS, birželio 8 — Sputnik. Birželio 8 dieną Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI) Ignalinos atominei elektrinei (IAE) išdavė licenciją eksploatuoti kietųjų radioaktyviųjų atliekų išėmimo ir pradinio apdorojimo įrenginius, pranešė Atominės energetikos spaudos tarnyba.

  Ką reiškia leidimas?

  Ši licencija leidžia pradėti taip vadinamus karštuosius bandymus. Karštųjų bandymų metu kietosios radioaktyviosios atliekos bus išimamos iš senųjų radioaktyviųjų atliekų saugyklų, rūšiuojamos įrenginyje, dedamos į konteinerius ir vežamos į labai mažai radioaktyvių atliekų kaupiamąją saugyklą.

  Tokiu būdu realiomis sąlygomis bus patikrintos įrenginių atliekamos technologinės operacijos. Vėliau atliekos iš saugyklos bus galutinai pervežtos į labai mažai radioaktyvių atliekų "sąvartyną".

  Sėkmingai atlikus karštuosius bandymus ir patikrinus įrenginių technologines operacijas, įrodžius, kad visi veiksmai su radioaktyviomis atliekomis vykdomi pagal nustatytus reikalavimus, ir gavus VATESI leidimą, IAE susikaupusios kietosios radioaktyviosios atliekos bus tvarkomos, nekeliant pavojaus personalui, gyventojams ir aplinkai, pagal naują kietųjų radioaktyviųjų atliekų tvarkymo ir saugojimo sistemą.

  Visas procesas atitiks visus naujausius Lietuvos Respublikos įstatymus, Europos Sąjungos standartus ir TATENA rekomendacijas.

  Ignalinos AE turi užtikrinti, kad radioaktyviosios atliekos būtų saugomos, laikantis branduolinės ir radiacinės saugos reikalavimų, ir imtis maksimalių priemonių, kad būtų išvengta radioaktyvaus užterštumo.

  Gegužės pabaigoje Ignalinos atominė elektrinė gavo leidimą savo teritorijoje statyti mažo ir vidutinio aktyvumo trumpaamžių radioaktyviųjų atliekų paviršinį atliekyną.

  Ignalinos atominė elektrinė (IAE) — vienintelė Baltijos šalyse buvusi Lietuvos energetinės sistemos branduolinė jėgainė, pastatyta šalia sienos su Baltarusija ir  turėjusi didžiausius pasaulyje reaktorius.

  Lietuvai vykdant stojimo į ES sutartyje numatytus įsipareigojimus, 2009 metų gruodžio 31 dieną elektrinė visiškai nutraukė elektros energijos gamybą.

  Dar šia tema

  Šefčovičius: ES parama Ignalinos AE uždarymui priklauso nuo Brexit
  Ignalinoje jau saugiai ekspluatuojama panaudoto branduolinio kuro saugykla
  Ignalinos AE nereikalingą turtą parduoda elektroniniu būdu
  Tegai:
  karštieji bandymai, atominė elektrinė, Ignalinos atominė elektrinė (IAE), Lietuva

  Svarbiausios temos