16:56 2020 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1115
 • RUB68.7300
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla (87)
  776

  "Lietuvos geležinkeliai" planuoja iš esmės restruktūrizuoti organizaciją; planuojama ketvirtadaliu sumažinti administracinį aparatą ir sutaupyti 9 mln eurų per metus

  VILNIUS, birželio 10 - Sputnik. Valstybės valdoma AB "Lietuvos geležinkeliai" numato atleisti apie 300 darbuotojų, praneša kompanijos spaudos tarnyba.

  Efektyvumo didinimo programoje "LG Efektas", kurią planuoja įvykdyti "Lietuvos geležinkeliai", numatyti aštuoni realizavimo etapai, vienas jų — administracijos personalo mažinimas — prasidės birželį.

  "Tai strateginė mūsų veiklos pertvarka, kuri susijusi su efektyvumo didinimu, modernių valdymo standartų diegimu, perteklinės biurokratijos, besidubliuojančių funkcijų atsisakymu ir kompetentingų, motyvuotų specialistų ugdymu", — pasakė "Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

  "Skaičiuojame, kad vien pokyčiai administracijoje leis sutaupyti apie devynis milijonus eurų kasmet. Tačiau tai tik pradžia, demonstruojanti, kokį didžiulį potencialą turi visa įmonių grupė", — teigia Bartuška.

  Be administracijos stiprinimo dar bus analizuojama visų bendrovės antrinių įmonių veikla, siekiant numatyti geriausias jų veiklos perspektyvas. Tam, kad bendrovės turtas būtų efektyviai valdomas, bus įsteigtas Turto valdymo centras. Įgyvendinant Europos Sąjungos reikalavimus šiuo metu vežėjo prižiūrima eismo valdymo funkcija bus perkelta infrastruktūros valdytojui.

  Nuo birželio pagal parengtą veiksmų planą imama stiprinti bendrovės administraciją. Iki šiol vieningos struktūros neturėjusioje šioje bendrovės valdymo srityje dirba daugiau kaip 1 200 specialistų. Pokyčiams įgyvendinti įmonėje bus pertvarkyti ir įsteigti aštuoni administracijos padaliniai: Informacinių technologijų centras, Personalo departamentas, Prevencijos departamentas, Pirkimų centras, Teisės departamentas, Planavimo ir apskaitos centras, Apskaitos centras ir Veiklos valdymo ir administravimo departamentas.

  Administracinės veiklos pertvarką planuojama užbaigti per dvejus metus, tačiau didžiąją dalį pokyčių planuojama įgyvendinti iki šių metų pabaigos. Didžiausias dėmesys bus skiriamas besikartojančioms funkcijoms, biurokratiniams procesams, t.y. siekiama jų atsisakyti; darbuotojų motyvacinei sistemai, turimų informacinių sistemų optimizavimui ir jų pritaikymui bendrovės reikmėms.

  "Puikiai suprantame, kad šie veiklos valdymo pokyčiai jautriausiai liečia bendrovės darbuotojus. Todėl visi darbuotojai asmeniškai bus supažindinti su nauja struktūra, o po vertinamųjų pokalbių, atsižvelgiant į jų kompetenciją ir motyvaciją, pasiūlysime užimti pozicijas atnaujintose padalinių struktūrose. Kartu su šiais pokyčiais bus diegiama ir šiuolaikiška motyvavimo sistema, bendrovės tikslai bus susieti su jų asmeniniais tikslais, siekiant didinti darbuotojų įsitraukimą, gerinti jų darbo sąlygas ir efektyviau išnaudoti jų kompetencijas", — sakė Bartuška.

  Planuojama, kad dėl šių pokyčių — atsisakius besikartojančių funkcijų ir perteklinių biurokratinių procesų — ketvirtadaliu sumažės administracinės veiklos etatų skaičius, iš kurių dalis yra laisvi.

  Bendrovė yra suteikusi galimybę ateities su įmone nebesiejantiems darbuotojams informuoti apie tai personalo specialistus bei nutraukti darbo sutartį dvišaliu susitarimu, užtikrinant jiems visas socialines garantijas pagal šiuo metu galiojantį Darbo kodeksą.

  Kitais atvejais, jei bus naikinami užimti etatai, juos užimantiems darbuotojams bendrovė užtikrins visas įstatymu numatytas socialines garantijas, supažindins su kitomis įdarbinimo galimybėmis, padės adaptuotis darbo rinkoje.

  2016 metais Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) atliko valstybinės geležinkelio įmonės "Lietuvos geležinkeliai" tyrimą. FNTT pradėjo tyrimą 2016 metų sausį, gavusi pranešimą apie galimai neteisėtus dviejų Lietuvos įmonių veiksmus, susijusius su tarptautiniu pinigų "plovimu" per Jungtinėje Karalystėje ir Belize įregistruotas ofšorinių bendrovių banko sąskaitas, atidarytas Latvijos banke.

  Tyrimo metu buvo sulaikyti trys asmenys, atliktos kratos keturiose įmonėse, įtariamųjų gyvenamosiose vietose, automobiliuose, pagalbinėse patalpose. "Lietuvos geležinkelių" vadovas Stasys Dailydka dėl žiniasklaidos spaudimo atsistatydino. Į jo vietą buvo paskirtas bendrovės "Klaipėdos nafta" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

  Bartuška vadovavo "Klaipėdos nafta" nuo 2014 metų rugsėjo, kai pakeitė ministru paskirtą Eligijų Masiulį. Anksčiau jis buvo šios įmonės finansų ir administravimo departamento direktorius.

  Karjerą Bartuška pradėjo tarptautinės audito, apskaitos bei konsultacijų grupės "BDO International"  atstovybėje Lietuvoje "BDO auditas ir apskaita". Vėliau dirbo audito kompanijoje "Ernst & Young".

  2014 metais Bartuška dienraščio "Verslo žinios"  ir Finansų analitikų asociacijos rinkimuose buvo pripažintas Metų finansų vadovu.

  Lietuvos geležinkeliai
  © Sputnik /
  Lietuvos geležinkeliai
  Temos:
  "Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla (87)

  Dar šia tema

  Lietuvos pervažose vyksta prevencinės akcijos
  "Lietuvos geležinkeliai" rado būdą sutaupyti
  Tranzitas iš Kinijos į Europą vyks Lietuvos geležinkeliais
  Tegai:
  darbuotojų atleidimas, Lietuvos geležinkeliai, Lietuva

  Svarbiausios temos