02:24 2020 Birželio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1194
 • RUB77.0055
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (61)
  24

  Svarbiausi pastarojo pusmečio Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo projektų įgyvendinimo pasiekimai ir pažanga buvo pažymėti Tarptautinio IAE eksploatavimo nutraukimo rėmimo fondo Donorų asamblėjoje

  VILNIUS, birželio 15 — Sputnik. Pirmadienį, birželio 12 dieną, Londone vykusioje Tarptautinio Ignalinos atominės elektrinės (IAE) eksploatavimo nutraukimo rėmimo fondo (TIENRF) Donorų asamblėjoje buvo pristatyti projektai finansuojami TIENRF lėšomis, kurie pateikia informaciją apie įmonės žmogiškųjų išteklių valdymo ir panaudojimo efektyvinimą, praneša IAE spaudos tarnyba.

  Asamblėjos metu buvo teigiamai įvertinti svarbiausi pastarojo pusmečio projektų įgyvendinimo pasiekimai ir pažanga: IAE sėkmingai atliko Laikinosios panaudoto branduolinio kuro saugyklos karštuosius bandymus ir anksčiau numatyto laiko gavo VATESI leidimą pramoninei naujos saugyklos eksploatacijai; gautas leidimas statyti branduolinės energetikos objekto statinius (Mažo ir vidutinio aktyvumo trumpaamžių radioaktyviųjų atliekų paviršinį atliekyną); buvo pradėtas vienas svarbiausių naujojo Kietųjų radioaktyviųjų atliekų tvarkymo ir saugojimo komplekso (KRATSK) priėmimo etapų — bandymai, naudojant radioaktyviąsias medžiagas.

  Asamblėjos metu Europos Komisijos ir Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko atstovai pažymėjo, kad sėkmingas visų problemų išsprendimas, intensyvus projektų darbų tempas bei puikus komandinis darbas ir susitelkimas į realiai apčiuopiamus rezultatus leido pasiekti ženklią pažangą pagrindiniuose IAE eksploatavimo nutraukimo projektuose.

  2001 metais įsteigtą TIENRF fondą administruoja Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas. Fondą palaiko Europos Sąjunga, Austrija, Belgija, Danija, Suomija, Prancūzija, Vokietija, Liuksemburgas, Airija, Nyderlandai, Norvegija, Lenkija, Ispanija, Švedija, Šveicarija ir Didžioji Britanija.

  Iš šio fondo buvo išskirta 830 milijonų eurų svarbiausiems IAE eksploatavimo nutraukimo projektams įgyvendinti ir Lietuvos energetikos sektoriui vystyti. Naujojo KRATSK statybų vertė siekia beveik 200 milijonų eurų.

  Ignalinos atominė elektrinė (IAE) — vienintelė Baltijos šalyse buvusi Lietuvos energetinės sistemos branduolinė jėgainė, pastatyta šalia sienos su Baltarusija ir  turėjusi didžiausius pasaulyje reaktorius.

  Lietuvai vykdant stojimo į ES sutartyje numatytus įsipareigojimus, 2009 metų gruodžio 31 dieną elektrinė visiškai nutraukė elektros energijos gamybą.

  Temos:
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (61)

  Dar šia tema

  Ignalinos AE gali pradėti karštuosius bandymus
  Ignalinoje jau saugiai ekspluatuojama panaudoto branduolinio kuro saugykla
  Ignalinos AE nereikalingą turtą parduoda elektroniniu būdu
  Tegai:
  Donorų asamblėja, Tarptautinis IAE eksploatavimo nutraukimo rėmimo fondas (TIENRF), Ignalinos atominė elektrinė (IAE)

  Svarbiausios temos