14:47 2018 Kovo 21
Vilnius-3°C
Tiesioginis eteris
  Eurai, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje greitai įvyks valstybinio turto perorganizavimas

  © Photo: Pixabay
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  1001

  Planuojama, kad apie 70% pereis į "Turto banko" nuosavybę ir tai leis sutaupyti apie 20 milijonų eurų per metus

  VILNIUS, birželio 20 — Sputnik. Valstybės valdomo nekilnojamojo turto centralizavimas leis sutaupyti 20 milijonų eurų, pranešė Finansų ministerijos spaudos tarnyba.

  Ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio teigimu, ateityje ši suma gali padidėti.

  Jo teigimu, visasvalstybės turto, 28 tūkstančiai objektų, išlaikymas, mokesčių mokėtojams kainuoja apie 180 milijonų eurų per metus.

  "27-erius metus vyravęs požiūris turi keistis. Ir visai nesvarbu, kad kažkuriai institucijai ar atskiroms personalijoms tai nepatiks. Visiems mums svarbu suprasti, kad tą turtą išlaiko mokesčių mokėtojai, tad turime būti sąžiningi ir neapkrauti jų, jei tai kažkieno įgeidis turėti sporto bazę ar poilsio kompleksą tiesiog kitų sąskaita", — teigė Skvernelis.

  Perorganizavimo priemonės

  Finansų ministerija nedelsiant siūlo imtis kelių priemonių, siekiant užtikrinti skaidrų ir šeimininkišką valstybės turto valdymą.

  Valstybei priklausančios administracinės patalpos ir pastatai turi būti valdomi centralizuotai, institucijos turi turėti tik tiek turto, kiek reikalinga jų tiesioginėms funkcijoms atlikti. Perteklinis institucijų valdomas turtas turėtų būti parduodamas arba panaudojamas kitų institucijų funkcijoms vykdyti.

  Siūloma spartinti nekilnojamojo turto centralizavimą ir plėsti apimtis — planuojama, kad iki 2020 metų centralizuotai bus valdoma beveik 70% viso administracinės paskirties nekilnojamojo turto.

  Tokie žingsniai siūlomi atsižvelgus į daugiau nei metus veikiančios valstybės nekilnojamojo turto valdymo kontrolę padedančios užtikrinti Valstybės turto informacinėje paieškos sistemoje (VTIPS) sukauptų duomenų analizės rezultatus.

  Be to, nutarta, kad institucijos, iki šiol nesutikusios perduoti turto valdyti centralizuotai, tai dar šiemet privalės padaryti priverstinai. Tokių siauru žinybiniu požiūriu besivadovaujančių institucijų, Finansų ministerijos duomenimis, metų pradžioje buvo net 25 iš 48.

  "Jokių privilegijų, išskirtinumų, nesvarbu, ar tai ministerija, ar tai kita įstaiga, ar Vilniuje, Kaune, ar bet kuriame šalies krašte, negali būti. Sąlygos vienodos visiems ir kuo greičiau tai suprasime, tuo greičiau galėsime skaičiuoti grąžą, gaunamą iš efektyviai valdomo turto", — sako finansų ministras Vilius Šapoka.

  Savivaldybės viešai skelbs nuosavybei perduodamų žemės sklypų sąrašą >>

  Ministras siūlo perduoti 70% administracinių pastatų į centralizuotą valdymą, būtent "Turto bankui".

  Ataskaitos duomenimis, valstybė turi daugiau nei 28 tūkstanąių nekilnojamojo turto objektų, kurių bendras plotas siekia 10,45 milijonų kvadratinių metrų. Jo likutinė vertė siekia daugiau nei 3 milijardų eurų, o išlaikymas kasmet kainuoja apie 180 milijonų eurų.

  Dar šia tema

  Lietuvos didmiesčiuose butų kainos vis auga
  Didmiesčiuose kils butų pardavimo kainos
  Tegai:
  valstybės turtas, nekilnojamas turtas, ekonomika, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos