04:59 2018 Kovo 23
Vilnius0°C
Tiesioginis eteris
  Įrankiai, archyvinė nuotrauka

  Grąžinkite šakutes: STT tiria kariuomenės viešuosius pirkimus

  © Фото: picjumbo.com
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  2101

  Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos pareigūnų galimai padarytų nusikalstamų veikų vykdant viešąjį pirkimą, įsigyjant ekipuotę iš bendrovės "Nota bene"

  VILNIUS, birželio 20 — Sputnik. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antradienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl Lietuvos kariuomenės logistų, galbūt piktnaudžiavusių įsigyjant ekipuotę iš bendrovės "Nota bene", labiau žinomą kaip "auksinių šakučių" istorija, praneša STT spaudos tarnyba.

  STT pareigūnai tiria galimą piktnaudžiavimą, kai 2015 metais vykdant įvairių ekipuotės prekių pirkimą, buvo parengtos techninės specifikacijos gertuvėms ir nurodyti tam tikri konkretūs reikalavimai, dėl kurių buvo atmestas ženkliai pigesnis kito tiekėjo pasiūlymas. Dėl to galimai buvo padaryta didelė žala Lietuvos kariuomenei. Ši istorija tapo gerai žinoma visuomenėje kaip "auksinių šakučių" skandalas.

  Įrankiai iš "Nota bene" įsigyti iš viso už 4 tūkstančius eurų vykdant sutartį, kurios vertė siekia maždaug 174 tūkstančius eurų.

  2014 metais Lietuvos kariuomenė su minėta bendrove pasirašė iš viso 1,622 milijono eurų vertės preliminarią lauko virtuvių atsarginių detalių ir agregatų pirkimo sutartį. Jos vertė beveik dvigubai viršijo planuotą pirkimo sutarties sumą, ji buvo numatyta 724 tūkstančių eurų.

  Viešųjų pirkimų tarnyba konstatavo, kad Lietuvos kariuomenė įvairius virtuvės įrankius pirko aštuoniskart brangiau, nei rinkoje. Buvo nustatyta, kad virtuvės įrankių įsigijimo kainos yra maždaug aštuoniais kartais didesnės, nei tuo metu buvo rinkoje.

  Lietuvos kariuomenės vadas Vytautas Žukas net buvo pasiryžęs atsistatidinti. Jis teigė, kad prieš dvejus metus atėjęs vadovauti kariuomenei pastebėjo, jog dažnai viešuosiuose pirkimuose dalyvauja tik vienas tiekėjas.

  Be to tuometinis Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas vos neteko savo posto, tačiau jį palaikė Seimo nariai.

  Teismas: Lietuvos kariuomenė pažeidė viešųjų pirkimų principus >>

  Nuo šiol tyrimo metu bus siekiama išsiaiškinti, kodėl rengiant reikalavimus viešajam pirkimui, buvo nurodyta labai tiksli neesminės gertuvės priedo detalės specifikacija.

  Pažymėtina, kad Lietuvos kariuomenės audito išvadoje nurodyta, kad funkciniu požiūriu toks konkrečių techninių specifikacijų reikalavimas nėra būtinas. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jį kontroliuoja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.

  Dar šia tema

  Graužinienė nepalaiko socialdemokratų taktikos prieš Grybauskaitę
  Tegai:
  ikiteisminįs tyrimas, viešieji pirkimai, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Lietuvos kariuomenė
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos