10:35 2020 Balandžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.0906
 • RUB85.8405
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  72

  ES inovacijų diegimo rezultatų suvestinė rodo, kad inovacijų diegimo rezultatai pagerėjo 15 šalių, nors tarp šių valstybių narių esama didelių skirtumų

  VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. Lietuva iš 24 vietos 2016 metais pakilo į 16 vietą tarp 28 ES šalių, praneša Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

  Lietuva priskiriama vidutinių novatorių grupei, tačiau kaip Malta, Nyderlandai, Austrija ir Jungtinė Karalystė yra sparčiausiai augančios novatorės.

  Vidutinių novatorių grupei priskiriamos Čekija, Estija, Graikija, Ispanija, Italija, Kipras, Kroatija, Latvija, Lenkija, Portugalija, Slovakija ir Vengrija.

  Lietuvos inovacinės veiklos augimas 2016 metais, palyginti su 2010 metais, buvo sparčiausias ir sudarė 21%. Lietuvos inovacijų sistema sąlyginai stipria laikoma inovacijoms palankiose aplinkos, žmogiškųjų išteklių bei verslo ir mokslo bendradarbiavimo srityse, o pardavimų poveikio, patrauklių mokslinių tyrimų ir intelektinio turto srityse inovacijų sistema yra sąlyginai silpna.

  ES inovacijų lyderė tebėra Švedija. Pasaulio mastu ES vejasi Kanadą ir JAV, tačiau Pietų Korėja ir Japonija ją lenkia. Iš tarptautinių konkurentų sparčiausiai pažangą daro Kinija.

  Anksčiau "Bloomberg" tyrimas parodė, kad inovatyviausių pasaulio ekonomikų penkiasdešimtuke šiemet Lietuva užėmė 32 vietą ir aplenkė Latviją bei Estiją (Estija — 33-ą, o Latvija — 39-ą).

  Lietuva pirmauja tarp Baltijos šalių pagal pramonės sektoriaus sukuriamos pridėtinės vertės (procentai nuo BVP) rodiklį bei aukštojo mokslo efektyvumą. Deja, Lietuva vis dar atsilieka nuo Estijos mokslinių tyrimų bei technologijų plėtros intensyvumo (išlaidos, procentai nuo BVP) srityje, produktyvumo ir tyrėjų koncentracijos rodikliais. Latvija Lietuvą lenkia patentų išdavimo srityje.

  Vilnius tapo ateities verslo startuolių sostine >>

  Lietuvoje inovacinę veiklą vykdo maždaug kas trečia šalies bendrovė: daugiausiai inovacinei veiklai skiria apdirbamosios pramonės įmonės, tačiau atotrūkis tarp mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros bei inovacijų išlieka, nes mokslo ir verslo bendradarbiavimas vis dar nėra pakankamai glaudus.

  Statistikos departamento duomenimis, pernai privačios investicijos į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą (MTEP) Lietuvoje sudarė tik 0,24% BVP, tuo tarpu ES vidurkis siekė 1,29% BVP.

  Dar šia tema

  Lietuva užėmė 36 vietą spaudos laisvės reitinge
  Europos "Vaivorykštės žemėlapyje" Lietuva užima tik 40 vietą
  Pasaulio ekonomikos forumo ekspertai paskelbė saugiausią šalį pasaulyje
  Tegai:
  inovacijos, reitingas, Lietuva

  Svarbiausios temos