09:59 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Lietuvos geležinkeliai" ir išardyti bėgiai į Latviją (16)
  60

  "Lietuvos geležinkeliai" ir "Orlen Lietuva" baigė ilgalaikius nesutarimus dėl 2009 metais pasirašytos krovinių vežimo sutarties, kuri galioja iki 2024 metų

  VILNIUS, birželio 29 — Sputnik. "Lietuvos geležinkeliai" ir Lenkijos naftos koncerno "PKN Orlen" valdoma bendrovė "Orlen Lietuva" baigė ne vienerius metus trukusį ginčą dėl krovinių vežimo sąlygų ir  pasirašė atnaujintą partnerystės susitarimą, praneša Susiekimo ministerija.

  Bendrovės susitarė dėl abi puses tenkinančių bendradarbiavimo sąlygų ir konkurencingų tarifų.

  "Šis ginčas nebuvo naudingas nei Lietuvai, nei Lenkijai. Gaila, kad sugaišta tiek daug laiko santykiams aiškintis. Tačiau pagaliau galime sakyti, kad turime dar vieną sėkmingą Lietuvos ir Lenkijos verslo bendradarbiavimo pavyzdį", — sakė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

  "Lietuvos geležinkeliai" su svarbiausiu savo klientu šalies rinkoje išsprendė ginčus dėl tarifų, abi bendrovės taip pat sutarė nutraukti ginčus teismuose. Pasirašytas susitarimas galios iki 2024 metų.

  "Lietuvos geležinkeliai" ir "Orlen Lietuva" nesutarė dėl 2009 metais pasirašytos krovinių vežimo sutarties, kuri galioja iki 2024 m. Tuometinei Vyriausybei nustačius infrastruktūros rinkliavų už naudojimąsi geležinkelių infrastruktūra skaičiavimo metodiką, nuo 2014 metų padidėjo vežėjo sąnaudos, gabenant naftos produktus.

  "Lietuvos geležinkeliai" bendrovei "Orlen Lietuva" padidino krovinių vežimui taikomą tarifą. "Orlen Lietuva" kitaip suprato pasikeitusią tvarką, todėl su sprendimu padidinti tarifą nesutiko. Nepavykus susitarti abi įmonės savo interesus gynė teismuose.

  Lietuvos geležinkeliai
  © Sputnik
  Lietuvos geležinkeliai
  Temos:
  "Lietuvos geležinkeliai" ir išardyti bėgiai į Latviją (16)

  Dar šia tema

  "Lietuvos geležinkeliai" atleidžia darbuotojus
  "Lietuvos geležinkeliai" paviešino informaciją apie vidaus sandorius
  "Lietuvos geležinkelių" skandalas tęsiasi
  Sprendžiamas Lietuvos geležinkelių likimas
  Tegai:
  krovinių vežimo sutartis, Lietuvos geležinkeliai, Orlen Lietuva, Lietuva

  Svarbiausios temos