07:33 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (60)
  47

  IAE pasirašė sutartį dėl labai mažo aktyvumo trumpaamžių atliekų atliekyno statybos, inžinerinių statinių projektavimo ir statybos

  VILNIUS, liepos 23 Sputnik. Valstybės įmonė Ignalinos atominė elektrinė (IAE) pasirašė sutartį dėl labai mažo aktyvumo radioaktyviųjų atliekų atliekyno statybos bei inžinerinių statinių atkarpų projektavimo, statybos ir prijungimo prie esamos IAE infrastruktūros darbų vykdymo, pranešė IAE spaudos tarnyba.

  Projekto rangovas — jungtinės veiklos partnerių grupė AB "Eurovia Lietuva", UAB "Vilstata" ir UAB "Ekobana".

  Projekto tikslas — labai mažo aktyvumo trumpaamžių atliekų atliekyno (jis dar vadinamas "Landfill" tipo atliekynu) statyba, inžinerinių statinių projektavimas ir statyba.

  Atliekyną sudarys trys laidojimo moduliai, kur bus dedamos labai mažo aktyvumo trumpaamžės atliekos. Atliekyne numatoma saugoti apie 60 tūkstančių kubinių  metrų labai mažo aktyvumo atliekų. Atliekas patalpinus į atliekyną, jos bus galutinai sutvarkytos.

  Artimiausiu metu su rangovu bus derinamas detalus projekto įgyvendinimo darbų grafikas. Planuojama, kad atliekyno statybos darbai bus užbaigti 2019 metų vasario mėnesį.

  Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Ignalinos programos lėšomis.

  Pirma projekto dalis buvo įgyvendinta 2013 metais, kai buvo pastatyta ir pradėta eksploatuoti buferinė saugykla, kurioje atliekos kaupiamos iki jas pervežant į atliekyną.

  Temos:
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (60)

  Dar šia tema

  Donorų asamblėjoje teigiamai įvertinta IAE eksploatavimo nutraukimo eiga
  Ignalinos AE pradėjo karštuosius bandymus
  Šefčovičius: ES parama Ignalinos AE uždarymui priklauso nuo Brexit
  Šalia Ignalinos AE bus pastatytas branduolinės energetikos objektas
  Tegai:
  atliekynas, Ignalinos atominė elektrinė (IAE)

  Svarbiausios temos