13:19 2020 Kovo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  43

  Pasak Bulgarijos ministro pirmininko Boiko Borisovo, Europos sankcijos prieš Rusiją neturėjo jokios įtakos Maskvai, su Rusija būtina sukurti pragmatiškus santykius

  VILNIUS, liepos 31 Sputnik. Europos Sąjungos sankcijos Rusijai neatliko savo vaidmens, o su Maskva reikia užmegzti pragmatiškus santykius, RIA Novosti skelbia Bulgarijos premjero Boiko Borisovo pareiškimą.

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka
  © Photo : Пресс-служба президента Украины

  "Per pastaruosius metus mano santykiai su Rusija buvo labai sudėtingi, bet pragmatizmas reikalauja, kad mes sukurtume su ja normalius santykius", — sakė Borisovas agentūrai "Fokus".

  Pasak jo, santykiuose su Rusija "viskas sukasi aplink naftą ir dujas".

  "Šiose srityse pasaulyje vyksta milžiniški pokyčiai. Per kelerius metus mes Europos Vadovų Taryboje vieningai patvirtiname sankcijų Rusijai palaikymą. Mano nuomone, jos neatliko savo vaidmens", — sakė ministras pirmininkas.

  Jis priminė, kad ES "atmetė dujotiekio "South Stream" projektą per Bulgariją, ir šis pavirto "Turkijos Stream", kuris drieksis per Graikiją ir Italiją".

  "Tada mes pajutome, kad esame apgauti, bet tylėjome. Mes pradėjome aktyviai statyti dujų paskirstymo centrą Bulgarijoje. Praėjusią savaitę EK leido mums vesti derybas dėl tiesioginio Rusijos dujų importo, todėl mes dirbame pragmatiškai, kitaip nuostoliai Bulgarijai bus milžiniški", — sakė Borisovas.

  Pasak vyriausybės vadovo, jis visada manė, kad santykiai tarp Europos ir Rusijos turi būti pragmatiški.

  "Deja, dėl mūsų kaltės jie nėra tokie, o rezultatai, kaip matome, yra menki Europai. Aš nenorėčiau komentuoti nei kitų Europos šalių, nei JAV santykių su Rusija. Manau, kad Bulgarija vykdo pragmatišką politiką, ir turiu dar pridėti, kad ji niekada nesukūrė problemų ES ir NATO", — padarė išvadą Borisovas.

  Rusijos ir Vakarų santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje. Vakarų šalys pradėjo skelbti sankcijas Rusijai, Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių. Tuo pačiu metu Maskva ne kartą atmesdavo Vakarų šalių kaltinimus dėl kišimosi į Ukrainos reikalus, teigdama, kad ji nėra Ukrainos vidaus konflikto Donbase šalis ir Minsko susitarimų dėl santykių sureguliavimo subjektas. Rusija taip pat ne kartą pareikšdavo, kad kalbėti su ja sankcijų kalba nėra produktyvus metodas.

  Europiečių nuostoliai nuo sankcijų Rusijai ir jos priimtų kontrapriemonių
  © Sputnik /
  Europiečių nuostoliai nuo sankcijų Rusijai ir jos priimtų kontrapriemonių

  Dar šia tema

  Rusija planuoja išsiųsti JAV diplomatus
  Lavrovas: rusofobija JAV peržengė visas ribas
  JAV Senate pasiūlė griežtinti sankcijas Rusijai
  Tegai:
  sankcijos, Europos Sąjunga (ES), Boiko Borisovas, Bulgarija, Rusija

  Svarbiausios temos