14:57 2019 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1067
 • RUB70.6938
  Višta, archyvinė nuotrauka

  Latvija atsisakys kiaušinių iš Lietuvos dėl žiauraus elgesio su vištomis

  © Flickr/ Cypresses
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  10210

  Dėl žiaurų vištų laikymo sąlygų Latvijos gamtosaugininkai paprašė prekybos centrų tinklą "Rimi" nepardavinėti kiaušinių iš Lietuvos

  VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. Lietuvos gyvūnų teisių organizacija "Tušti narvai" paviešino vaizdo įrašą, nufilmuotą dviejuose Lietuvos paukštynuose. Vaizdo įraše parodyta, kokiomis baisiomis sąlygomis laikomos vištos.

  "Tušti narvai" pranešė, kad vaizdo įrašai buvo slaptai padaryti 2017 metų vasarą Ausieniškių ir Kaušėnų kaimuose esančiuose paukštynuose.

  Paukščių kiaušiniai parduodami Latvijai su prekės ženklu "Rimi Latvia".

  Latvijos gyvūnų teisių apsaugos bendrovės "Dzīvnieku brīvība" atstovai pasisakė prieš vištų kiaušinių pardavimus ir paragino piliečius pasirašyti peticiją. Mažiau nei per dieną peticiją pasirašė daugiau nei du tūkstančiai žmonių.

  Pasak "Dzīvnieku brīvība" atstovės Latvijoje Ingos Bitės, prekybos tinklas ketina atlikti savo patikrinimą. Kaip praneša Sputnik Latvija, faktų patvirtinimo atveju galimas sutarties su kiaušinių tiekėju nutraukimas.

  Dabar paukštyną tikrina Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos teigimu, VMVT pozicija šiuo atveju yra visiškai nepriimtina, nes kiekvieną kartą paviešinus tyrimą iš fermų, VMVT bando apginti fermerius. 

  "Tai, kas kitiems atrodo kaip akivaizdus žiaurus elgesys su gyvūnais, VMVT yra "normos ribose", — pažymėjo organizacijos atstovai savo "Facebook" paskyroje.

  Šia proga "Tušti narvai" visus kviečia rytoj prisijungti prie protesto akcijos prie VMVT pastato.

  Dar šia tema

  Smulkūs kiaušinių tiekėjai gali atsisakyti specialaus rūšiavimo
  Kazachstane ant asfalto iškepta kiaušinienė
  Keli faktai apie kiaušinius
  Zoologijos sodas atskleidžia, kas padeda daugiausiai kiaušinių
  Tegai:
  vištos, kiaušiniai, Rimi, Lietuva

  Svarbiausios temos