22:38 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1290
 • RUB80.8888
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  17

  Po gedimų elektros jungtyje "NordBalt" pašalinimo elektros energija Lietuvoje ir toliau pinga — praėjusią savaitę ji kainavo 33 eurus už megavatvalandę

  VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. Praėjusią savaitę, liepos 31 — rugpjūčio 6 dienomis, "Nord Pool" biržos Lietuvos prekybos zonoje elektros kaina buvo 33 eurai už megavatvalandę. Palyginti su ankstesne savaite, kaina sumažėjo beveik 13%, o su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais — 12%, praneša elektros perdavimo sistemos operatorius "Litgrid".

  Dujinis manometras, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Стрингер

  Lietuvoje importuota 79% suvartotos elektros, 44% — iš Švedijos, 17% — iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 38% — iš trečiųjų šalių.

  Praėjusią savaitę Lietuvoje elektrinės pagamino 42% daugiau elektros, vėjo elektrinėse gamyba išaugo dvigubai, o hidroelektrinėse — 5%.

  Vietinės elektrinės daugiau gamino ir kitose Baltijos šalyse. Estijoje šiluminėse elektrinėse pagaminta 16% daugiau elektros, vėjo elektrinėse gamyba ūgtelėjo beveik tris kartus. Latvijoje hidroelektrinės pagamino trečdaliu daugiau elektros.  

  Elektros jungtis "NordBalt"

  Anksčiau Lietuvoje elektros energija pabrangėjo 20% dėl "NordBalt" veikimo sutrikimo. Birželio mėnesį, palyginant su gegužės mėnesiu, kaina biržoje "Nord Pool" Lietuvoje ir Latvijoje išaugo 18% ir sudarė 38,36 euro už megavatvalandę.

  Birželio mėnesį elektros energijos suvartojimas Baltijos šalyse toliau mažėjo, pirmą kartą nukritęs žemiau nei dvi teravatvalandės. Didžiausias sumažėjimas įvyko Estijoje ir siekė 9% iki 582 gigavatvalandžių. Latvijoje ir Lietuvoje, atitinkamai, 7% iki 525 gigavatvalandžių ir 3% iki 789 gigavatvalandžių.

  Dar šia tema

  Jachta trumpam paliko be elektros Neringos gyventojus
  Kodėl Lietuva nenori pirkti Astravo atominės elektrinės energijos
  Lietuvoje branduolinė elektrinė nėra būtina
  Tegai:
  NordBalt, elektra, Lietuva

  Svarbiausios temos