01:24 2018 Vasario 26
Vilnius-16°C
Tiesioginis eteris
  Pinigai, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos bankas uždarė kredito uniją "Baltija" dėl 2 mln eurų iššvaistymo

  © Photo: Depositphotos
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  40 0 0

  Dėl kilusios nuostolių grėsmės indėlininkams Lietuvos bankas įvertino kredito unijos "Baltija" turto iššvaistymo mastus ir apribojo unijos veiklą iki spalio 6 dienos, negali būti teikiamos finansinės paslaugos

  VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Nustačius, kad dėl galimo didelės vertės kredito unijos "Baltija" turto iššvaistymo gali susidaryti reikšmingo dydžio (beveik 2 milijonai eurų) nuostoliai ir kilusios grėsmės indėlininkų, kitų kreditorių ir klientų interesams, Lietuvos banko Priežiūros tarnyba iki šių metų spalio 6 dienos apribojo šios kredito unijos veiklą ir paskyrė laikinąjį administratorių, pranešė Lietuvos bankas.

  Mergina prie bankomato, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Александр Липовец

  Veiklos apribojimo metu kredito unija negali teikti finansinių paslaugų.

  Tokią poveikio priemonę Lietuvos bankas pritaikė atsižvelgęs į kredito unijos "Baltija" tikslinio neplaninio patikrinimo metu nustatytas aplinkybes ir į tai, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimo didelės vertės turto išvaistymo.

  Įtariama, kad kredito unijos vadovai ir darbuotojai galimai iššvaistė beveik 2 milijonų eurų ir dėl to gali susidaryti reikšmingo dydžio nuostoliai, o kredito unija nesugebės vykdyti veiklos riziką ribojančių reikalavimų.

  Šių metų birželio 30 dienos duomenimis, kredito unijos "Baltija" turtas sudarė 11,75 milijonų eurų, ši įstaiga vienijo šiek tiek daugiau nei 2 tūkstančių narių ir pagal turto dydį buvo devyniolikta kredito unija Lietuvoje.

  Pernai lietuviai paėmė mažiau vartojimo kreditų >>

  Lietuvos bankas paskyrė laikinąjį administratorių — UAB "Insolvensa" — ir įpareigojo iki 2017 metų rugsėjo 1 dienos pateikti išvadas dėl kredito unijos "Baltija" finansinės būklės ir kaip būtų galima apsaugoti kredito unijos indėlininkų, kitų kreditorių ir klientų interesus. Jas įvertinus bus sprendžiama dėl šios kredito įstaigos veiklos perspektyvų. 

  Kol vertinama unijos finansinė būklė ir nėra nuspręsta dėl kredito unijos "Baltija" veiklos perspektyvų — indėlininkams nieko daryti nereikia. Kredito unijos narių indėliai yra apdrausti valstybės įmonėje "Indėlių ir investicijų draudimas".

  Dar šia tema

  Lietuvos bankas: šalies gyventojai ima vis daugiau kreditų
  Paulas: žmonės dantis į lentynas deda, o bankininkai maudosi piniguose
  Atsiskaitymo knygelių panaikinimas: bankų kabala ar naudinga naujovė
  Tegai:
  iššvaistymas, indėlis, kreditai, Kredito unija "Baltija", Lietuvos bankas, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos