12:12 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  123

  Po neigiamų Lietuvos valstybės saugumo departamento išvadų pasienečiai nutraukė sutartį su sraigtasparnių remonto kompanija

  VILNIUS, rugpjūčio 11 Sputnik. Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) nutraukė sutartį su kompanija "Helisota" sraigtasparnių techninės priežiūros darbams atlikti, praneša Lietuvos apeliacinio teismo spaudos tarnyba

  2016 metų rugsėjo 7 dieną VSAT paskelbė apie viešąjį pirkimą atviro konkurso būdu sraigtasparnių EC 120B (ARIUS 2F), EC 135 T2+ (ARRIUS 2B2), BK 117 C2 (ARIEL 1E2) techninės priežiūros darbams. Pasiūlymą dalyvauti pateikė UAB "Helisota", kurios kvalifikacija buvo pripažinta tinkama, o pasiūlymas — atitinkančiu pirkimo sąlygose nustatytus reikalavimus. Įmonė buvo paskelbta viešojo pirkimo nugalėtoja ir su ja turėjo būti sudaryta pirkimo-pardavimo sutartis.

  Rusai?.. Atleisti!
  © Sputnik / Edvinas Mamontovas

  Tačiau perkančioji organizacija kreipėsi į Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentą (VSD) su prašymu pateikti nuomonę, ar šios sutarties sudarymas ir įgyvendinimas nesukels pavojaus ir grėsmės Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui ir valstybės interesams. Įvertinusi pateiktas neigiamas išvadas VSAT priėmė sprendimą pirkimą nutraukti.

  UAB "Helisota" pateikė pretenziją neva viešojo pirkimo procedūrų nutraukimas buvo neteisėtas ir kad perkančioji organizacija neturėjo teisės kreiptis į minėtas organizacijas  su prašymu pateikti nuomonę. Pasak ieškovės, tai nebuvo numatyta nei pirkimo sąlygose, nei Viešųjų pirkimų įstatyme.

  Tačiau Lietuvos apeliaciniam teismui nekėlė jokių abejonių, kad būtina įsiklausyti į VSD nuomonę.

  "Viešojo pirkimo tikslas yra įsigyti tokias paslaugas, kurios užtikrintų ne tik tiesioginių Valstybės sienos apsaugos tarnybos  funkcijų — pasienio režimo kontrolės vykdymą, bet karo atveju ir valstybės ginkluotosioms pajėgoms priskiriamą funkciją — karinę valstybės gynybą. Sudarius pirkimo sutartį su ieškove tokie tikslai nebūtų pasiekti", — rašoma pranešime.

  Pirmosios instancijos teismas nustatė, kad kompanija "Helisota", kuris priklauso verslininko Gedimino Žiemelio kontroliuojamai aviacijos paslaugų įmonių grupei AB "Avia Solution Group", dėl ryšių su verslo ir valdžios subjektais kelią riziką Lietuvos nacionaliniam saugumui. Sudarius pirkimo sutartį tarp VSAT ir UAB "Helisota" nebūtų galima įsigyti paslaugų, reikalingų Lietuvos pasienio režimo kontrolei, o karo atveju -  ir karinei valstybės gynybai.

  Sraigtasparnių remontas

  Anksčiau Lietuvoje KOP vadas pulkininkas Audronis Navickas buvo nušalintas nuo pareigų dėl jo sprendimo Lietuvos kariuomenės sraigtasparnius remontuoti Rusijoje.

  Laikinoji patikrinimo komisija konstatavo, kad "priimant sprendimą remontuoti Lietuvos kariuomenės sraigtasparnius Mi-8 Rusijoje, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Navickas, galimai, pažeidė kariuomenės drausmės statutą, nes neužtikrino, kad būtų įgyvendinta Gynybos resursų tarybos posėdyje išsakyta politinė nuostata neremontuoti karinių sraigtasparnių Rusijoje.

  Dar šia tema

  Teismas atsisakė sugrąžinti į pareigas buvusį KOP vadą
  Buvęs KOP vadas: niekas neplanavo remontuoti sraigtasparnių Rusijoje
  Tegai:
  sraigtasparnis, Lietuvos valstybės saugumo departamentas (VSD), Helisota, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Lietuva

  Svarbiausios temos