12:06 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  51

  Šiais metais iš Japonijos į Lietuvą pradėta eksportuoti jautieną ir paukštieną, be to, Lietuvos įmonės į šią šalį gali eksportuoti pieno produktus

  VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Lietuva ketina panaikinti žemės ūkio atašė pareigas Rusijoje ir įtvirtinti ją Japonijoje, praneša RIA Novosti.

  Pasak Lietuvos žemės ūkio ministerijos, dėl Rusijos žemės ūkio produktų ir maisto produktų embargo žemės ūkio atašė veikla Rusijoje sumažėjo. Be to, prasidėjo intensyvi naujų rinkų paieška.

  "Siekiant optimizuoti geografinį pasiskirstymą žemės ūkio atašė, mes siūlome įsteigti atašė pareigas Japonijoje, nes Japonija yra didžiausia maisto rinka pasaulyje — ji importuoja daugiau nei 60% reikalingų maisto produktų", — rašoma Žemės ūkio ministerijos aiškinamajame dokumente.

  Šiuo metu Lietuvos žemės ūkio atašė dirba ES, Kinijoje, Vokietijoje ir Italijoje, o komercijs ir žemės ūkio atašė — Jungtinėse Amerikos Valstijose.

  Šiais metais iš Japonijos į Lietuvą pradėtas jautienos ir paukštienos eksportas, be to, Lietuvos įmonės į šią šalį gali eksportuoti pieno produktus.

  Kol tęsėsi Vakarų sankcijos, Rusija ėmėsi atsakomųjų priemonių. ES Taryba birželio 28 dieną priėmė oficialų sprendimą pusei metų pratęsti apribojamasias priemones ekonomikos srityje prieš Rusiją, kurie galiojo iki 2017 metų liepos pabaigos. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas birželio 30 dieną pasirašė įsakymą dėl atsakomųjų priemonių į Vakarų sankcijas pratęsimo iki 2018 metų gruodžio 31 dienos.

  Dar šia tema

  Lietuvos TSR žemės ūkis
  Lietuviškas verslas Baltarusijoje: kas, kur ir kodėl?
  Tegai:
  žemės ūkis, Japonija, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos